Przedszkolaki z Baranowa Sandomierskiego, Dąbrowicy, Durdów, Skopania, Ślęzaków
i Woli Baranowskiej wykazali się ogromną wiedzą na temat naszej Ojczyzny. Podczas dzisiejszego konkursu  pn. „Jestem Polką i Polakiem”  wszystkie drużyny zajęły równorzędne I miejsce!

Patronat nad konkursem, którego celem  było kształtowanie poczucia tożsamości i przynależności narodowej, popularyzowanie wiedzy o Polsce, rozwijanie zainteresowania historią, kulturą i tradycją kraju ojczystego, kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci w wieku przedszkolnym objął Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur.

Aby rozluźnić napięcie związane z rywalizacją, konkurs rozpoczęto krótkim programem artystycznym.  Następnie uczestnicy przystąpili do rozwiązywania ośmiu zadań konkursowych, w rozwiązanie których musieli zaangażować różne zmysły.

Reprezentanci przedszkoli z Baranowa Sandomierskiego, Dąbrowicy, Durdów, Skopania, Ślęzaków i  Woli Baranowskiej wykazali się ogromną wiedzą podczas czwartej edycji Konkursu, dlatego też, wszystkie drużyny zdobyły maksymalną liczbę punktów, zdobywając upragnione I MIEJSCA.

Po zakończeniu części konkursowej nie zabrakło pamiątkowej sesji zdjęciowej i poczęstunku dla wszystkich obecnych. Na wszystkich uczestników czekały dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim oraz przedszkole w Woli Baranowskiej.

zdjęcia: M.Kosztur/ Przedszkole w Woli Baranowskiej

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
27.04.2023
Data publikacji
27.04.2023
Data modyfikacji
27.04.2023