Umowa z wykonawcą zadania pn. „Termomodernizacja i przebudowa budynku Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim- I etap” już została podpisana.

W ramach ogłoszonego przetargu na wyżej wymienione zadanie złożone zostały cztery oferty, spośród nich na wybrano najkorzystniejszą, którą zaprezentowała firma Zakład Remontowo-Budowlany MALBUD Józef Dolot z siedzibą w Mielcu.

Warto przypomnieć, że na inwestycję Gmina Baranów Sandomierski otrzymała  2 000 000,00 zł ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w ramach drugiego rozdania środków covidowych. Wtedy też otrzymano dotację na rozbudowę Przedszkola w miejscowości Wola Baranowska. ( Przypomnijmy).

Inwestycja została podzielona na II etapy. I etap rozpocznie się już niebawem i w jego ramach zostanie przeprowadzona głęboka modernizacja budynku, która przyczyni się do zapewnienia komfortowych warunków dla uczniów, a także  poprawi walory estetyczne placówki. Prace budowalne będą obejmowały m.in. – roboty rozbiórkowe i instalacyjne w budynkach, wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych i  montaż instalacji piorunochronnej, a koszt prac w ramach tego etapu został wyceniony na 1 494 889,56 zł.  Ponadto wykonana zostanie izolacja cieplna. Wykończeniem prac będzie montaż stolarki okiennej i drzwiowej, montaż podłóg i prace na elewacji budynku, dzięki czemu placówka zyska nowe oblicze.

Niebawem zostanie ogłoszony również przetarg na realizację zadań w ramach II etapu, gdzie zostanie przeprowadzona modernizacja oświetlenia, na energooszczędne, co pozwoli osiągnąć oszczędności w zakresie zużycia energii, zostaną zamontowane również panele fotowoltaiczne.

Samorząd Gminy Baranów Sandomierski będzie realizował inwestycję z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej Gminy.

We wtorek przekazano wykonawcy plac budowy, a już w czerwcu ruszą pierwsze prace!

Dzięki tej inwestycji uczniowie będą mogli korzystać z nowocześniej placówki, która będzie na długie lata służyć najmłodszym mieszkańcom naszej Gminy Baranów Sandomierski.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
21.05.2021
Data publikacji
21.05.2021
Data modyfikacji
21.05.2021