Już niebawem na deskach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury wystąpią młodzi artyści z całego kraju, bowiem w dniach 17 i 18 czerwca w Baranowie Sandomierskim odbędzie się XXIX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej „Dziecko w Folklorze”.

Soliści śpiewacy  i instrumentaliści , zespoły taneczne, grupy śpiewacze i obrzędowe z różnych zakątków Polski jak co roku spotkają się w Baranowie Sandomierskim, by pokazać piękno polskiej kultury i tradycji. To dzięki nim po raz kolejna stolica naszej Gminy stanie się stolicą dziecięcego folkloru. Warto dodać, że Festiwal odbędzie się dzięki wsparciu Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Dlatego podobnie jak w latach ubiegłych gorąco zachęcamy do udziału w konkursach. Karta uczestnictwa oraz regulamin znajdą Państwo poniżej:

Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną na adres mgok@kulturalia.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2023r.!

Szczegółowe informacje na temat festiwalu znajdą Państwo na stronie internetowej MGOK w Baranowie Sandomierskim: www.kulturalia.pl.

Zachęcamy także mieszkańców do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu. Dwudniowa uczta kulturalna będzie znakomitą rozrywką na ten czerwcowy weekend.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
26.04.2023
Data publikacji
26.04.2023
Data modyfikacji
26.04.2023