W dniu dzisiejszym w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbyło się uroczyste wręczenie promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Miasta i Powiatu Tarnobrzeskiego. Wśród obdarowanych znalazło się pięć drużyn z terenu naszej Gminy.

W uroczystości wzięli udział m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur , Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jacek Rożek, Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu bryg. mgr Marian Róg, przedstawiciele samorządów oraz druhowie Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z z terenu powiatu.

Była to wspaniała okazja nie tylko do wręczenie przyznanych promes, ale także do podziękowań za dotychczasową działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej.  25 mln złotych, które w najbliższym czasie trafią do jednostek w całej Polsce na:

  • zakup sprzętu
  • zakup umundurowania i wyposażenia osobistego
  • zakup sprzętu teleinformatycznego

są niezwykle ważne, by doskonalić umiejętności i  przeprowadzać szkolenia dla członków MDP, którzy w przyszłości będą mogli zasilić szeregi Państwowej Straży Pożarnej.

Warto podkreślić, że wśród beneficjentów Programu znalazło się Pięć Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających na terenie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski tj.: MDP Knapy, MDP Ślęzaki , MDP Durdy ,MDP Marki  oraz MDP Suchorzów, które otrzymały wsparcie w łącznej kwocie 38 000,00 zł.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
24.10.2022
Data publikacji
24.10.2022
Data modyfikacji
24.10.2022