„Easter around the world” czyli Wielkanoc dookoła świata, to projekt edukacyjny realizowany w ramach współpracy międzynarodowej, w Zespole Szkół i Placówek
w Baranowie Sandomierskim, na platformie edukacyjnej eTwinning w bieżącym roku szkolnym.

Do projektu przystąpili uczniowie z 3 państw: Polski, Włoch i Hiszpanii. Naszą szkołę reprezentuje grupa 9 uczniów, z klas 5-7 szkoły podstawowej, którzy wykonują zadania projektowe, tj. nagrywają filmiki o sobie w języku angielskim oraz przygotowują prezentacje multimedialne o wybranej tradycji wielkanocnej, również w języku angielskim. W ramach projektu zaplanowane jest także spotkanie online z przedstawicielami z poszczególnych krajów.

Pozostali uczniowie klas 4-7 także uczestniczyli w projekcie. Na świąteczno-kulturowej lekcji języka angielskiego, oglądali filmiki w języku angielskim, przesłane przez uczniów z Włoch i Hiszpanii oraz uczyli się o tradycjach wielkanocnych z prezentacji multimedialnych, przygotowanych przez swoich polskich i zagranicznych kolegów.

Projekt ma na celu poszerzenie wiadomości uczniów z zakresu kultury innych krajów oraz nabycie praktycznej umiejętności użycia języka angielskiego.

Projekt organizuje i koordynuje nauczyciel języka angielskiego p. J. Józwik.

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół i Placówek Baranów Sandomierski 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
06.04.2023
Data publikacji
06.04.2023
Data modyfikacji
06.04.2023