Lato to czas wytęsknionych wakacji i zasłużonego wypoczynku dla uczniów, nauczycieli i personelu szkół. Jednakże, nawet gdy życie w szkołach na chwilę się zatrzymało, nieustannie pracujemy, by zapewnić naszym uczniom jeszcze lepsze warunki nauki.
Z przyjemnością informujemy, że wakacyjne remonty na terenie szkół w Gminie Baranów Sandomierski idą pełną parą!

W okresie wakacyjnym, kiedy wiele placówek edukacyjnych pozostaje nieczynnych, nasze szkoły przemieniają się w miejsca dynamicznych prac. Pragniemy podkreślić, że nasze zaangażowanie w rozwijanie infrastruktury edukacyjnej jest nieustanne, aby zapewnić uczniom i nauczycielom jeszcze lepsze warunki nauki i pracy.

W tym okresie prowadzimy szeroko zakrojone prace remontowe, które obejmują:

Odświeżenie wnętrz: Uczniowie powrócą do szkół, które będą świeże, jasne i przyjazne m.in. dzięki pomalowanym salom lekcyjnym.

Poprawa infrastruktury: Inwestujemy w naprawę i modernizację infrastruktury szkolnej.

W Szkole w Dąbrowicy trwają prace zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. W ramach inwestycji  zabezpieczono ściany zewnętrzne przed wilgocią i utratą ciepła, całość została docieplona. Przeróbce zostały poddane kominy, a wymianie pokrycie dachu wraz z obróbką blacharską rynny i rury spustowe. Remontem zostały objęte również schody zewnętrzne, na których zostaną ułożone okładziny z płytek antypoślizgowych oraz zamocowane poręcze. Stara, drewniana stolarka okienna i drzwiowa została wymieniona oraz przebudowano instalacje wewnętrzne, w tym w szczególności c.o. Elewacja zyska nową kolorystykę, co poprawi estetykę budynku. Inwestycja w znaczący sposób przyczyni się do tego, że budynek będzie bardziej przyjazny środowisku.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baranowie Sandomierskim również przechodzi nie małe zmiany. Przebudowie poddana została najstarsza część budynku, w której mieści się m.in. przedszkole. To tam trwają prace związane z przebudową układu funkcjonalny przedszkola oraz odnawiane są jego pomieszczenia. Natomiast pozostałe pomieszczenia znajdujące się we wschodniej części tego skrzydła zaadaptowane zostaną na żłobek. Do końca zbliżają się prace dot. przebudowy wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej,  centralnego ogrzewania i elektryczna. Dla potrzeb najmłodszych zaprojektowane zostały przestronne i wygodne sale, nowe sanitariaty i szatnia.

Dzięki temu zapewniamy uczniom bezpieczne i komfortowe warunki nauki przez cały rok.

Atrakcyjny teren szkolny: Dookoła szkoły w Baranowie Sandomierskim prowadzone są prace aranżacyjne, by uczniowie mieli atrakcyjne miejsca do zabawy i odpoczynku.  Powstaje tam nowy plac zabaw podzielony na strefę dla żłobkowiczów i przedszkolaków. Kolorowe huśtawki i zabawki z pewnością znajdą wielu wielbicieli.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której nauka staje się przyjemnością, a szkoła stanowi inspirujące środowisko dla rozwoju młodych umysłów. Wakacyjne remonty są nie tylko inwestycją w bieżący rok szkolny, ale przede wszystkim w przyszłość naszych uczniów.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
25.07.2023
Data publikacji
25.07.2023
Data modyfikacji
25.07.2023