W przedszkolach na terenie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski zrealizowano projekt „Podkarpacka kultura dla przedszkolaków” z grą „Podkarpackie wędrówki”.

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin we wrześniu odwiedziło Publiczne Przedszkole w Dąbrowicy, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach, Publiczne Przedszkole w Skopaniu, Publiczne Przedszkole w Woli Baranowskiej oraz przedszkole w Zespole Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim.

Podczas zajęć najmłodsi uczniowie mieli okazję wziąć udział w spotkaniach, na których mogły m.in. poszerzyć swoją wiedzę o dziedzictwie kulturowym i historycznym podkarpacia oraz jego wartościach. Ciekawe zajęcia polegające na pracy z książeczkami ,,Podkarpackie wędrówki’’ i grą ,,Podkarpackie wędrówki’’ zbudziły wśród przedszkolaków duże zainteresowanie.

Po zakończonych warsztatach, przyszedł czas na Przegląd Artystyczny w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych. I to właśnie dziś mieliśmy okazję na deskach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim zobaczyć ukryte talenty najmłodszych.

Piękne wierszyki o Podkarpaciu przedstawiło 10 grup.  Jako pierwsi na scenie wystąpili przedszkolaki z Baranowa Sandomierskiego, którzy wzorowo przedstawili Zamek w Baranowie Sandomierskimi, Jezioro Tarnobrzeskie i Karpacką Troję. Tuż za nimi artyści z Woli Baranowskiej opowiadali o Przeworskiej Kolei Wąskotorowej ,,Pogórzanin’’ i mieście szkła, czyli Krośnie. Podopieczni z Przedszkola w Dąbrowicy  w swoim występie skupili się na Podziemnym Przejściu Turystycznym w Jarosławiu, Ośrodku Gancarskim w Medyni Głogowskiej i Rezerwacie Prządki. Świetną prezentację Zamku w Łańcucie i  Jeziora Solińskiego, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej  zaprezentowały maluch ze Ślęzaków. Rymanów- Zdrój też znalazł się w ich repertuarze. Na zakończenie wspaniała drużyna z Przedszkola w Skopaniu. Chłopcy i dziewczynki wyrecytowały wierszyki o Przemyślu, Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej, pokazach lotniczych w Mielcu i Zamku w Krasiczynie.

Na zakończenie Przeglądu Artystycznego organizatorzy przygotowali konkurs z pytaniami. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyli w tym punkcie programu, gdyż do wygrania były nagrody książkowe.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne poniżej oraz w Galerii.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
08.10.2021
Data publikacji
08.10.2021
Data modyfikacji
08.10.2021