W dniu 10.10.2023r w Baranowie Sandomierskim miało miejsce symboliczne otwarcie żłobka utworzonego w ramach rządowego programu „Maluch+”.

Przecięcia wstęgi dokonali Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP, Marek Mazur Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski i Dyrektor Żłobka Pani Patrycja Pruś.

Żłobek został utworzony w budynku Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim w pomieszczeniach znajdujących się w najstarszej części szkoły na parterze od strony wejścia głównego. Opieką żłobkową zostało objętych dwadzieścia maluszków z terenu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Funkcje Dyrektora objęła wybrana w drodze konkursu Pani Patrycja Pruś, posiadająca kilkuletnie doświadczenie w opiece nad maluszkami.

W ramach programu wykonano prace adaptacyjne sal szkolnych dostosowując je do wymogów stawianych pomieszczeniom, w których sprawowana jest opieka nad dziećmi do lat 3. W ramach zadania powstała sala zabaw w pełni wyposażona w sprzęt typu szafeczki, leżaczki, zabawki i pomoce edukacyjne dla dzieci do lat 3. Sala zlokalizowana od strony południowej zapewni dobre samopoczucie dzieci. Zamontowane rolety umożliwią zaciemnienie pomieszczenia podczas drzemki a klimatyzacja ochłodzenie pomieszczeń w najgorętsze dni.

Koszt utworzenia żłobka wyniósł ponad 600 tys. złotych pozyskanych z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Na terenie Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim zostały także utworzone dwa place zabaw. Jeden dla uczniów szkoły podstawowej i drugi specjalnie dostosowany na potrzeby żłobka.

Jednocześnie dobiegają końca prace polegające na przebudowie istniejącego przedszkola poprzez utworzenie dodatkowej sali zabaw oraz gruntownej przebudowie i modernizacji zaplecza sanitarnego.

Prace związane z przebudową przedszkola, dofinansowane zostały z w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Jolanta Koper
Osoba aktualizująca
Jolanta Koper
Data wytworzenia
11.10.2023
Data publikacji
11.10.2023
Data modyfikacji
11.10.2023