Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych
w miejscowości Wola Baranowska – Knapy.

Dobra wiadomość dla miłośników jazdy rowerowej i mieszkańców poruszających się na co dzień drogą wojewódzką na odcinku Baranów Sandomierski – Majdan Królewski.

Jak zapowiadał wcześniej Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski budowa ścieżki rowerowej ciągnącej się od skrzyżowania dróg wojewódzkich w Baranowie Sandomierskim będzie miała swoją kontynuację.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na zadanie dotyczące  przebudowy drogi wojewódzkiej Nr 872 na odcinku Wisła – Baranów Sandomierski – Wola Baranowska – Majdan Królewski polegającej na budowie ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych w miejscowości Wola Baranowska aż do końca zabudowań w miejscowości  Knapy.

Inwestycja będzie realizowana ze środków pozyskanych przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przy jednoczesnym udziale środków z budżetu Gminy Baranów Sandomierski.

Wielu mieszkańców z niecierpliwością wyczekiwało tej informacji, ponieważ komfort i  bezpieczeństwo jakie zapewnia korzystanie z dotychczas powstałych odcinków ścieżki zachęca do przesiadania się w nadchodzącym sezonie letnim z samochodu na rower i  podziwiania uroków Gminy nie utrudniając przy tym natężonego ruchu na drodze wojewódzkiej.

Termin składania ofert mija 28.04.2021 roku o godzinie 9.00

Więcej szczegółów na temat przetargu, zasad składania ofert oraz niezbędne informacje na ten temat znajdują się na stronie Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

 

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
15.04.2021
Data publikacji
15.04.2021
Data modyfikacji
15.04.2021