Sobotni wyścig kolarski był wspaniałą okazją do oficjalnego otwarcia nowo wyremontowanej ul. Kościuszki w Baranowie Sandomierskim. W tym dniu kolarze mogli przetestować nową nawierzchnię drogi przemierzając trasę Wyścigu.

Oficjalne otwarcie odbyło się kilka minut po godz. 12:00 w sobotę 27.08.2022r. podczas trwającego Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów. Przecięcia wstęgi dokonali Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP, Marek Mazur Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Jacek Rożek Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Henryk Róg i Mariusz Białek -Radni Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim oraz Kazimierz Ślęzak Przewodniczący Rady Osiedla w Baranowie Sandomierskim w towarzystwie 102 kolarzy oraz mieszkańców zgromadzonych w pobliżu Kościoła.

Tuż po oficjalnej części, Marek Mazur Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski wraz z Zbigniewem Chmielowcem Posłem na Sejm RP zasygnalizowali ostry start Wyścigu, który przebiegał kolejno ulicami Miasta i Gminy Baranów Sandomierski i Gminy Padew Narodowa.

Ta ważna dla mieszkańców inwestycja drogowa, przyczyniła się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku. Znacznie poprawił się także  komfort jazdy, co wiąże się z poprawieniem jakości życia mieszkańców.  Jednak to również dobra inwestycja dla miłośników jednośladów, bo tuż po zakończeniu wyścigu usłyszeć można było, że drogi którymi przejeżdżali są dobrym stanie, co pozwala na osiągnięcia takich wyników.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
29.08.2022
Data publikacji
29.08.2022
Data modyfikacji
29.08.2022