Wydarzenie zorganizowane przez Radnego Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim Waldemara Stępnia oraz Klub Motocyklowy ,,DARK HOODS POLSKA WG”, pod honorowym patronatem Marka Mazura Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski po raz kolejny cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Już po raz siódmy podczas akcji pn. ,,Majowa Kropla Życia” osoby, które pragnęły podzielić się tym cennym darem mogły skorzystać z takiej możliwości w niedzielę, w godz. od 9:00 do 13:00 na Placu Targowym przy ul. Mickiewicza w Baranowie Sandomierskim.

W mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zarejestrowano 36 dawców, z kolei 31 oddało krew.  Podczas akcji zebrano 13,95 litra krwi, co jeszcze bardziej cieszy, bo to o blisko 2 litry więcej zebranej krwi niż podczas zeszłorocznej zbiórki.

W akcji brały osoby z okolicznych Powiatów między innymi: Tarnobrzeskiego, Sandomierskiego, Staszowskiego, Kolbuszowskiego, Niżańskiego, Stalowowolskiego, a na wszystkich uczestników czekała loteria z atrakcyjnymi nagrodami oraz konkursy dla motocyklistów.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za udział w akcji i już dziś zapraszamy za rok na VIII Majową Kroplę Życia.

 

Zdjęcia: W. Stępień

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
15.05.2023
Data publikacji
15.05.2023
Data modyfikacji
15.05.2023