Przedstawiciele Samorządu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski na czele z Markiem Mazurem Burmistrzem Miasta i Gminy Baranów Sandomierski wraz z mieszkańcami uczcili 232.rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja z 1791 roku.

Uroczystości gminne rozpoczęła  msza święta w intencji Ojczyzny, w Kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim. Po zakończonej Mszy Świętej i przemarszu w asyście orkiestry oraz pocztów sztandarowych na baranowski rynek złożono kwiaty pod Pomnikiem Orła Piastowskiego.

Kwiaty złożyli Marek Mazur Burmistrz MiG Baranów Sandomierski wraz z Markiem Barszczem Zastępcą Burmistrza MiG Baranów Sandomierski i Andrzejem Kobylarzem Sekretarzem MiG Baranów Sandomierski, a także zaproszeni na tą wyjątkową uroczystość goście m.in. Wicestarosta Jacek Rożek, Przewodnicząca Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Krystyna Rusin, przedstawiciele jednostek organizacyjnych z terenu gminy oraz przedstawiciele Towarzystwa Historycznego Ziemi Baranowskiej ,,Mały Wawel’’, Grupy Obrzędowej ,,Lasowiaczki’ i  ,,Flisu Królewskiego”.

Uroczystość była także okazją do przypomnienia znaczącej roli rzeki Wisły w historii Polski i naszego regionu.  W tym miejscu przekazano symboliczne worki ze zbożem uczestnikom XVII Królewskiego Flisu na Wiśle, kierowanego przez Zygmunta Ponikiewicza z Niepołomic.  Worki ze zbożem, które nawiązują do historycznej i gospodarczej roli rzeki dla Baranowa Sandomierskiego dzięki miłośnikom Wisły po raz kolejny dotrą aż do Gdańska.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tej uroczystości dostępnej tutaj –> Galeria

Zdjęcia: Tomasz Młyniec

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
04.05.2023
Data publikacji
04.05.2023
Data modyfikacji
04.05.2023