Nadwiślańskie EkoDuszki, jako realizatorzy Inicjatywy Działaj Lokalnie zapraszają do udziału w projekcie pn. ,, O sołectwo swoje dbamy – z recyklingu korzystamy”.

Mieszkańcy sołectwa Dymitrów Mały od pierwszych dni lipca rozpoczęli realizację projektu dofinansowanego ze środków programu ,,Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacje Fundusz Lokalny SMK.

Organizatorzy, tym razem skupili się na ekologii. Głównym celem projektu jest zagospodarowanie terenów zielonych w sołectwie Dymitrów Mały z wykorzystaniem recyklingu. Projekt ma za zadanie edukować dzieci, młodzież i dorosłych w zakresie ekologii, segregacji śmieci i recyklingu. Celem projektu jest także stworzenie miejsc przyjaznych dla turystów i integracji mieszkańców.

W ramach 5- miesięcznej Inicjatywy powstaną  m.in. ławki i stoliki z palet, rabaty  i skrzynie kwiatowe, czy też miejsce do wspólnych spotkań przy ognisku. Ponadto najmłodsi mieszkańcy, już w najbliższą sobotę 24 lipca 2021r., będą mogli uczestniczyć w warsztatach z recyklingu, na które zaplanowano szereg ciekawych tematów
i atrakcji.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
23.07.2021
Data publikacji
23.07.2021
Data modyfikacji
23.07.2021