Trwa rozbudowa przedszkola w Woli Baranowskiej. Wszystkie zaplanowane prace mają zakończyć sie w sierpniu, tak by po wakacjach najmłodsi uczniowie z naszej Gminy mogli korzystać z nowoczesnej placówki.

Na chwilę obecną prace związane z rozbudową Publicznego Przedszkola w Woli Baranowskiej prowadzone są zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Przeróbce ulega cała infrastruktura wnętrza przedszkola.
Cała procedura rozpoczęłą się wraz z końcem 2020r., kiedy to została podpisana umowa z wykonawcą zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku przedszkola w miejscowości Wola Baranowska’’, z kolei w lutym br.  „pełną parą” ruszyły prace budowlane.

Obecne przedszkole wybudowane zostało na miejscu pierwszej szkoły podstawowej. W zamyśle było to przedszkole jednooddziałowe, jednak w związku z zapotrzebowaniem środowiska zostało przekształcone w przedszkole dwuoddziałowe.  Placówka dysponowała 2 salami zajęć, jedną łazienką, małą szatnią i kuchnią.  Ze względu na małą powierzchnię sal i zaplecza sanitarnego nie można było przyjąć więcej niż 50 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Był to duży problem dla pracujących rodziców, którzy musieli szukać miejsc dla swoich pociech w innych placówkach, odległych  nawet kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania.

Z każdym rokiem zwiększała się liczba dzieci chętnych do uczęszczania do przedszkola, dlatego też zostały podjęte działania zmierzające do realizacji rozbudowy przedszkola. Od września 2018 roku, aby umożliwić przyjęcie większej liczby dzieci, oddział „O’’ został przeniesiony do budynku szkoły. Dzięki temu, za zgodą Marka Mazura Burmistrza Miasta i Gminy w Baranów Sandomierski, była możliwość utworzenia dodatkowego oddziału 3 i 2,5-latków.

Mając na uwadze powyższe, rozbudowa placówki była konieczna, ponieważ zainteresowanie rodziców posłaniem swoich pociech do tego przedszkola, przerastało możliwości lokalowe na przyjęcie większej liczby dzieci. Dlatego władze Gminy zdecydowały o rozbudowie placówki. Dzięki przeprowadzonym pracom przedszkole dysponować będzie trzema nowoczesnymi, pełnometrażowymi  salami zabaw, zapleczem sanitarno-higienicznym, przestronną szatnią, nowocześnie wyposażoną kuchnią wraz z zapleczem, gabinetem indywidualnych zajęć dodatkowych, przestronnym korytarzem. Ponadto zostanie poszerzony wjazd na parking z wyodrębnionymi dodatkowo miejscami postojowymi.

Zakończenie prac przewidywane jest na sierpień 2021 roku, z kolei  1 września odbędzie się oficjalne otwarcie nowych pomieszczeń przedszkola.

Wartość całego zadania szacowana jest na 894 884,13 zł brutto. Inwestycja jest realizowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
24.03.2021
Data publikacji
24.03.2021
Data modyfikacji
24.03.2021