Dbanie o siebie nie ma granicy czasu. O tej maksymie przekonali się seniorzy zrzeszeni w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Baranowie Sandomierskim.

Podczas spotkań z kosmetyczką przekonali się, że każdy człowiek ma w sobie potrzebę piękna przez całe swoje życie-niezależnie od płci.

Realizując inicjatywę „Aktywny Senior To Zdrowy Senior”, dofinansowanej ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025 Edycja 2021 dowiedzieli się jak powinni zawsze starać się i dbać o swój wizerunek, jak należy pielęgnować skórę dojrzałą. W trakcie spotkań  pani Wiola oceniała rodzaj skóry twarzy, diagnozowała jakie zabiegi pielęgnacyjne wymaga skóra seniora, jakie zabiegi kosmetyczne są dla nich najlepsze. Podczas warsztatów seniorzy wykonali podstawowe zabiegi pielęgnacyjne na twarz, dłonie i nogi. Nauczyli się jak poprawnie wykonać automasaż twarzy i dekoltu, jak powinno się dbać o skórę na dłoniach, jak wygląda peeling dłoni, co to jest regulacja brwi, do czego służy wosk oraz jakie warto używać kremy pielęgnacyjne. Seniorzy dowiedzieli się, jak o siebie dbać w warunkach domowych używając przy tym naturalnych produktów, jakie są zasady doboru profesjonalnych kosmetyków. Kosmetyczka zwróciła szczególna uwagę na to, iż w ramach domowej pielęgnacji bardzo ważne jest dokładne oczyszczanie skóry i dobór odpowiedniego rodzaju kremu. Skóra seniorów i seniorek kocha witaminę A, czyli retinol. Zaleca się też masaże twarzy, które pobudzają prace mięśni i poprawiają krążenie i przynoszą efekt wygładzonej i odprężonej skóry. „Wisienką na torcie” był pokaz wykonania makijażu codziennego i od święta. Warsztaty z kosmetyczką spotkały się z dużym zainteresowaniem tematem dbania o siebie i o swoją urodę, która dla seniora jest pewną aktywnością i potwierdzeniem szacunku dla siebie. Wszyscy byli zachwyceni, mogli doznać relaksu i przetestować wybrane zabiegi.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
11.10.2021
Data publikacji
11.10.2021
Data modyfikacji
11.10.2021