Sołtys Sołectwa Dymitrów Mały wraz z Radą Sołecką zachęcają do udziału w I edycji sprzątania sołectwa w ramach Światowego Dnia Ziemi w dniu 24.04.2021r.!

Wiosna za oknem! Słońce, budząca się do życia przyroda, nadwiślańskie piękne krajobrazy! Niestety ten wspaniały widok psują sterty śmieci znajdujące się w naszym otoczeniu. Puszki, reklamówki, butelki i papierki masowo są wyrzucane w miejscach publicznych, rowach  i skwerach – nie takie widoki chcielibyśmy podziwiać w naszej Gminie!

Wychodzącym naprzeciw Sołtys Sołectwa Dymitrów Mały wraz z Radą Sołecką podjęli decyzję o wielkich porządkach w swoim sołectwie w ramach I edycji akcji pn. ,,Nie tracimy EkoDucha – sołecka zawierucha’’.

I edycja tego wydarzenia obejmie sprzątanie całej miejscowości Dymitrów Mały oraz części kępy nadwiślańskiej.

Akcja ma na celu promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy zachęcają do czynnego udziału w akcji, dzięki temu estetyka środowiska naturalnego w naszym regionie poprawi się. Otaczające nas łąki, lasy, skwery, nadwiślańska kępa toną w śmieciach! Nie pozwólmy aby zniszczyło to nasz krajobraz, a odwiedzający naszą Gminę goście kojarzyli nas z brakiem EkoDucha!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w akcji! Szczegóły na plakacie!

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
20.04.2021
Data publikacji
20.04.2021
Data modyfikacji
20.04.2021