11 listopada to szczególnie ważny dzień, dla nas – Polaków! W Gminie Baranów Sandomierski uczczono Obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Gminne Obchody Święta Niepodległości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim, której podniosły charakter dodały pieśni w wykonaniu Chóru Chorus Familiaris z Woli Baranowskiej. Po zakończonej Mszy i  przemarszu na baranowski rynek, wspólnie odśpiewano hymn, przy akompaniamencie gminnej orkiestry dętej.

To jakże ważne dla Nas, Polaków Święto zgromadziło wielu mieszkańców naszej Gminy,  którzy w ten sposób, pragnęli oddać hołd walczącym za wolną i Niepodległą Ojczyznę oraz wyrazić wdzięczność za to, iż w walce, z miłości do Ojczyzny i wiary w zwycięstwo oddali swoje życie.

Tuż po wystąpieniach Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marka Mazura i zaproszonych gości przedstawiciele Samorządu Gminy, zaproszeni goście, delegacja Powiatu Tarnobrzeskiego, Rady Osiedla w Baranowie Sandomierskim, Towarzystwa Historycznego Ziemi Baranowskiej „Mały Wawel”, Zespołu Obrzędowego Lasowiaczki, przedstawiciele oświaty oraz kierownicy jednostek podległych złożyli kwiaty przy Pomniku Orła Piastowskiego.

O artystyczny aspekt uroczystości zadbali rekonstruktorzy, którzy przedstawili umundurowanie i uzbrojenie żołnierzy walczących o niepodległość Polski w 1918r.  Zwieńczeniem obchodów 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości był koncert patriotyczny zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim

Swoją obecnością uroczystość uświetnili goście przybyli na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy,  m.in. Senator RP Janina Sagatowska, Radna Województwa Podkarpackiego Kamila Piech, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jacek Rożek, Przewodnicząca Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Krystyna Rusin.

Całą fotorelację z uroczystości zobaczycie Państwo w Galerii.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
14.11.2022
Data publikacji
14.11.2022
Data modyfikacji
14.11.2022