Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym zrealizowało  Zadanie publiczne pn. ,,Nadwiślańskie Smaki Regionalne’’’, które zostało dofinansowane ze środków Powiatu Tarnobrzeskiego w kwocie 2 500,00 zł.

W ubiegł niedzielę 31.07.2022r. w Dymitrowie Małym odbył się Piknik Rodzinny. W tym dniu nie zabrakło atrakcji dla mieszkańców Powiatu tarnobrzeskiego.

Co znalazło się w programie?

Była degustacja nadwiślańskich smaków, a wśród pysznych potraw znalazły się m.in. niespotykanie pierogi z farszem rybnym czy pasztet ryby. Ponadto szereg darmowych atrakcji dla dzieci i młodzieży oraz zabawa taneczna dla wszystkich mieszkańców.

Piknik pomimo, chłodnego niedzielnego popołudnia zgromadził mnóstwo osób, co sprzyjało wspólnej międzypokoleniowej integracji. Warto podkreślić, że poprzez prezentację i degustację regionalnych potraw kultywowano dziedzictwo kulinarne regionu.

Nie zabrakło nutki rywalizacji…

W tym tym dniu odbył się również  Konkurs na ,,Najlepszy Nadwiślański Przysmak’’’ dedykowany dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu tarnobrzeskiego. Koła miały dobrą okazję do wspólnej integracji, a Jury miało nie lada zagwozdkę, by wybrać najlepszy przysmak, jednak jednogłośnie podjęli decyzję i przyznali następujące miejsca uczestnikom:

I Miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym z daniem ,,Kaczka w szuwarkach’’
II Miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Suchorzowie z daniem ,,Pierogi z nadwiślańskich lasów’’
III Miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich ,,Dąbrowianki’’ z Dąbrowicy z daniem ,,Hopcie’’
A tuż za podium znalazło się Koło Gospodyń Wiejskich ,,Lasowiaczki’’ z Baranowa Sandomierskiego’’ z daniem ,, Kasza gryczana z wątróbką i i ogórkiem kiszonym”

Podziękowania za udział w konkursie oraz gratulacje złożył m.in. Jacek Rożek Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Grzegorz Kozik Kierownik Powiatowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Laureaci otrzymali puchary, z kolei wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe .

 

Zadanie publiczne pt.: „Nadwiślańskie smaki regionalne” dofinansowane ze środków Powiatu Tarnobrzeskiego w kwocie 2500,00 zł

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
04.08.2022
Data publikacji
04.08.2022
Data modyfikacji
04.08.2022