Przepiękna jesienna aura towarzyszyła tego pięknego dnia wszystkim uczestnikom wydarzenia jakim było otwarcie Muzeum Teatru Polskiego Radia w Baranowie Sandomierskim.

Przed budynkiem Muzeum Teatru Polskiego Radia zgromadziło się wiele osób!  Tuż po godzinie 13:00 Dyrektor Polskiego Radia  Janusz Kukuła oficjalnie rozpoczął uroczystość, podkreślając, że chce aby to miejsce tętniło życiem. Tak zapewne będzie, bowiem Muzeum oferuje szereg ciekawych atrakcji. To nie tylko eksponaty, a przede wszystkim lekcje muzealne skierowane do osób w różnym wieku oraz warsztatach tworzenia słuchowisk radiowych. Opowiadał Wojciech Ramus, Dyrektor Muzeum, wspominając wykonane prace, które trwały od 2018 roku i doprowadziły do powstania tego wspaniałego miejsca.

Ponadto Dyrektor Kukuła zapowiedział, że w przyszłym roku odbędzie się Festiwal Sztuki Radiowej ,,Cicho, szeptem i na ucho’’ im. Andrzeja Młynarczyka, a przed budynkiem będziemy mogli usiąść na ławeczkach dedykowanych aktorom Polskiego Radia i w pobliżu renesansowego zamku wysłuchać audycji.

Oprócz mieszkańców na otwarcie Muzeum przybyli m.in. Marek Mazur Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Władysław Ortyl Marszałek województwa Podkarpackiego, Ewa Draus Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Jacek Rożek Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Na scenie przemówienia okolicznościowe zaproszonych gości i wspaniała część artystyczna, w wykonaniu znanych, polskich aktorów tj. Magdalena Zawadzka, Piotr Fronczewski, Krzysztof Gosztyła, Emilia Krakowska, Stanisław Brudny czy Krzysztof Wakuliński.

Prawie dwugodzinna artystyczna uczta została zakończona przecięciem wstęgi i uroczystym otwarciem Muzeum, które każdy mógł zwiedzić od środka.

Jak podkreślił Piotr Fronczewski ,, Jest to niezwykłe wydarzenie. Na terytorium kraju nie ma drugiego takiego miejsca z Muzeum Teatru Polskiego .”  Niech te słowa znanego aktora, będą dla Państwa zaproszeniem do naszego Miasta i Muzeum Teatru Polskiego Radia, które swoją siedzibę ma przy ul. Zamkowej 24b.

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
19.10.2021
Data publikacji
19.10.2021
Data modyfikacji
19.10.2021