W dniu 7 września br. przekazano plac budowy dla realizacji kolejnego zadania
w zakresie budowy ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych.

To z pewnością wspaniała informacja dla miłośników jednośladów i wielbicieli długich spacerów, bowiem przy drodze wojewódzkiej nr 872 w miejscowości Wola Baranowska będzie kontynuowana, a w miejscowości Knapy powstanie ścieżka rowerowa z dopuszczeniem ruchu pieszych.

Ścieżka rowerowa będzie zlokalizowana po prawej stronie drogi, podobnie jak odcinki wybudowane w poprzednich latach. Przypomnijmy… do tej pory na trasie Baranów Sandomierski – Durdy udało się wybudować ponad 3,1 km ścieżki pieszo rowerowej, a w 2021 roku  powstaną dwa odcinki o łącznej długości 1369 metrów bieżących.

Inwestycja realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich przy wsparciu Gminy Baranów Sandomierski, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych i rowerzystów na drodze wojewódzkiej będzie realizowana od zakończonej budowy ścieżki w 2020r. ( ul. Spokojna ) do skrzyżowania z ul. Wysokie w Woli Baranowskiej. Drugi odcinek to początek zabudowy na ul. Zalesie w Woli Baranowskiej do końca stadionu sportowego KS ,,Kolejarz”
w miejscowości Knapy.

Nowością będzie interaktywne przejście dla pieszych w miejscowości Knapy, o które przez wiele lat zabiegali mieszkańcy tej miejscowości.

Zakończenie prac planowane jest na grudzień tego roku.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
09.09.2021
Data publikacji
09.09.2021
Data modyfikacji
09.09.2021