W dniu 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. To piękne święto naszej planety! Niestety widok śmieci w miejscach publicznych nie zachęca do świętowania!

Puszki i butelki w przydrożnych rowach, papierki na skwerach, worki z odpadami w lasach, tworzące się tam dzikie wysypiska śmieci… chyba nie takie widoki chcielibyśmy podziwiać w naszej Gminie, nie tym chcielibyśmy się chwalić przyjezdnym gościom, nie taki przykład chcielibyśmy dawać młodym pokoleniom!

Niestety zasmuca fakt, że taki krajobraz tworzy się na terenie naszej pięknej Gminy. Mimo, że akcje sprzątania ziemi organizowane są regularnie przez Samorząd Gminy i organizacje pozarządowe, a oddelegowani pracownicy Grupy Robót Publicznych w nielicznym składzie z uwagi na panującą pandemię robią co mogą by temu zapobiec zawsze znajdzie się ktoś, kto pozbawiony jest wyobraźni i nie wie jakie konsekwencje ma rzucony papierek po cukierku. No bo co zrobić z opakowaniem po chipsach, butelką po wodzie czy starą oponą ? Wyrzucić do lasu?!  Drodzy mieszkańcy, nie możemy tak postępować! Wyrzucanie śmieci do przydrożnych rowów i lasów zwiększa koszty funkcjonowania systemu zbierania odpadów, a tym samym zwiększa opłaty.

Każdy śmieć ma swoje miejsce. Odpady, które się klasyfikują możemy wyrzucić do odpowiedniego worka a pozostałe, te wielkogabarytowe oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Skopaniu.

Pracownicy Grupy Robót Publicznych sukcesywnie starają się uporządkować najbardziej zaśmiecone miejsca na terenie gminy, jednak ich pracę można porównać do walki z wiatrakami. Ilość śmieci jakie zostają zebrane jest przerażająca! Apelujemy do mieszkańców o zwracanie uwagi na to gdzie lądują nasze śmieci. Dbajmy o  krajobraz  Gminy, dbajmy o środowisko naturalne, które ma służyć nie tylko nam, ale i  przyszłym pokoleniom. Pamiętajmy że PRZYRODA JEST WIECZNA, KIEDY JEST BEZPIECZNA.

Bardzo dziękujemy, wszystkim, którzy dbają o porządek wokół swoich posesji oraz pielęgnują swoje najbliższe otoczenie. Cieszymy się, że są wśród nas mieszkańcy, którzy dbają i cenią naszą małą ojczyznę oraz chcą,
aby z każdym dniem była ona coraz piękniejsza.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
22.04.2021
Data publikacji
22.04.2021
Data modyfikacji
22.04.2021