Gmina Baranów Sandomierski została partnerem projektu ,,Siłą jest dialog”, w ramach którego mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych spotkań informacyjnych (konsultacji).

Fundacja Mediatio jako realizator projektu pn. ,,Siła jest dialog”, podejmuje szereg działań, których celem jest rozwiązywanie konfliktów w sposób polubowny oraz edukacja i wsparcie w zakresie mediacji w Polsce.

W ramach projektu  pragniemy pokazać, że w dobie pandemii spowodowanej SARS‐CoV‐2 oraz wszechobecnego języka agresji i nienawiści – mediacja jest skutecznym sposobem na jego złagodzenie i jednocześnie subtelnym rozwiązaniem różnych problemów, konfliktów i sporów.
Szefową projektu jest Aneta Gibek‐Wiśniewska ‐ specjalistka od prognozowania, rozwiązywania i zapobiegania konfliktom w JST i w biznesie. Założycielka Fundacji Mediatio odpowiedzialnej za
merytoryczną część projektu wraz ze specjalistami od kilkudziesięciu lat wykonującymi zawód mediatora, prawnika. „Od 20 lat wspieram Samorządy w wychodzeniu z kryzysowych sytuacji, początkowo jako sędzia, a obecnie – adwokat i mediator. Na co dzień pracuję zarówno z kadrą kierowniczą, jak i zespołami pracowników w Instytucjach publicznych jak również dużych i małych przedsiębiorstwach. Prowadzę szkolenia z zakresu sprawnej komunikacji, mobbingu, a także kurs certyfikujący na mediatora. Przekazuję wiedzę potrzebną do nieustannego rozwijania Samorządów, do tworzenia zgranych zespołów, nawiązywania trwałych relacji między Instytucjami, Urzędami oraz partnerami biznesowymi. Moje wykształcenie z zakresu prawa i psychologii pozwala dobierać najlepsze narzędzia do zbudowania sprawnej komunikacji. Lubię rozmawiać i umiem słuchać, a w trudnych sytuacjach potrafię znaleźć kompromis, dlatego z sukcesem realizuję się w roli mediatora. Obecnie prowadząc Centrum Mediacyjne łączę siły z najlepszymi specjalistami w Polsce. Działaniom Mediatio zaufało ponad 4350 osób fizycznych i prawnych, w tym z branży usługowej, energetycznej, spożywczej, a Centrum mediacyjne zbudowało stałe partnerstwa z instytucjami takimi jak sądy, urzędy miasta, urzędy pracy”.

W ramach projektu  „Siłą jest dialog” mieszkańcy Gminy Baranów Sandomierski , firmy i organizacje z naszego regionu mogą skorzystać z bezpłatnych spotkań informacyjnych w mediacji (konsultacje) w formie online, w tym telefonicznej oraz w ramach możliwości stacjonarnej.

Projekt potrwa do czasu istnienia potrzeby w tym zakresie.

W ramach projektu Fundacja oferuje bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje) z najlepszymi ekspertami z zakresu mediacji dla ułożenia 3 poniżej wypisanych sytuacji:
1. Jeśli istnieje przeczucie, że w zespole, między pracownikami, w zarządzie, w relacjach z innymi firmami bądź klientami jak również między mieszkańcami regionu czy w rodzinie rodzi
się konflikt i nie chcemy dopuścić do jego eskalacji. Podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) pomożemy zdiagnozować problem i znaleźć sposób, aby go rozwiązać, zanim negatywnie wpłynie na ich funkcjonowanie.
2. Jeśli beneficjenci projektu mierzą się z konfliktem i nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić albo zaistniały spór doprowadził do wszczęcia sprawy sądowej. Pomożemy im znaleźć konstruktywne wyjście z sytuacji na drodze mediacji, którą szczegółowo zaplanujemy podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego. Ponadto, kiedy otrzymamy zgodę na poprowadzenie mediacji, dołożymy wszelkich starań, aby długie i kosztowne postępowanie sądowe zamienić na ugodę, która ma taką samą moc prawną jak wyrok sądu.
3. Jeśli udało się zażegnać jeden konflikt i chcemy zapobiegać kolejnym. Być może warto przyjrzeć się kulturze rozmów i poszukać ich słabe punkty albo zastanowić się, czy sposób komunikacji nie generuje potencjalnych sporów. A może beneficjenci projektu potrzebują odpowiednich procedur czy szkolenia z zakresu mediacji lub sprawnej komunikacji, żeby skutecznie radzić sobie z konfliktowymi sytuacjami wewnątrz organizacji? W trakcie bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) wspólnie opracujemy strategię działania na przyszłość.

Jesteśmy przekonani, iż projekt  objęty honorowym patronatem przez Gminę  Baranów Sandomierski przyczyni się do upowszechnienia mediacji i idei rozwiązywania sporów w sposób pokojowy, a tym samym przyczyni się do kształtowania pozytywnych postaw wśród obywateli.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie www.mediatio.pl  oraz do kontaktu pod numerami telefonu 721 780 000 lub 515 332 140.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
23.04.2021
Data publikacji
23.04.2021
Data modyfikacji
23.04.2021