1-2 czerwca nasi Mali Strażacy reprezentowali powiat tarnobrzeski oraz Naszą Gminę na I Zlocie Dziecięcych Pojazdów Pożarniczych oraz ma IV Międzynarodowej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie, na których spotkało się 350 małych strażaków w wieku od 4 do 10 lat z różnych stron Polski oraz z zagranicy.

W sobotę 1 czerwca drużyny miały czas na integrację, poznanie sprzętu i terenu na którym rywalizowali w niedzielę. Nagrodzono również uczestników I Zlotu Dziecięcych Pojazdów Pożarniczych – Mały Pazurek z Suchorzowa otrzymał wyróżnienie!

W niedzielę 2 czerwca pomimo ulewnego deszczu drużyny przeszły z wieruszowskiego Rynku na stadion – miejsce Olimpiady. Po części oficjalnej, najmłodsi mieli okazję do spotkania z Rzecznikiem Praw Dziecka panią Moniką Horna-Cieślak, a następnie przeszli do 4 konkurencji.

Musztra, sztafeta, „bojówka” i współzawodnictwo nawiązujące do historii pożarnictwa z sikawką konną to zadania, które wykonało 35 drużyn w Wieruszowie. Dzień wypełniony wielkimi emocjami olimpijskimi przeplatał się ulewnym deszczem, ale przede wszystkim z ogromną ilością dziecięcego uśmiechu i dobrej zabawy.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Jolanta Koper
Osoba aktualizująca
Jolanta Koper
Data wytworzenia
26.06.2024
Data publikacji
26.06.2024
Data modyfikacji
26.06.2024