Za nami V edycja Majowej Kropli Krwi. W tegorocznej akcji wzięło udział 32 osoby, dzięki którym zebrano 14,4 litra krwi!

Niedzielna akcja Majowej Kropli Życia, która odbyła się na placu targowym w Baranowie Sandomierskim już po raz piąty pozwoliła na zbiórkę krwi, która każdego dnia jest tak bardzo potrzebna.

Waldemar Stępień, Radny Rady Miejskie w Baranowie Sandomierskim wspólnie z klubem motocyklowym Dark Hoods Polska WG zorganizowali piątą edycję tego wydarzenia! Już od godziny 9.00 ochotnicy mogli oddać krew w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, który przez cztery godziny gościł na placu targowym przy ul. Mickiewicza w naszym mieście.

Dla wszystkich osób, które oddalały krew czekała  loteria z ciekawymi nagrodami. Nie zabrakło także konkursu dla motocyklistów.

Rekord padł w 2020 roku, wtedy zebrano prawie 20,00 litrów krwi, które oddało 44 osoby. Tegoroczna zbiórka, choć nieco mniejsza, również bardzo cieszy. 32 osoby oddały łącznie 14,4 litra krwi, która z pewnością pomoże najbardziej potrzebującym!

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tej szlachetnej akcji!

Fotorelacja z niedzielnej akcji dostępna w  Galerii!

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
17.05.2021
Data publikacji
17.05.2021
Data modyfikacji
17.05.2021