Za nami eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Reprezentantka naszej Gminy była bezkonkurencyjna! Teraz powalczy o Finał!

Eliminacje wojewódzkie odbyły się 19 maja w Przemyślu i wzięło w nich udział 65 osób. Byli to reprezentanci wszystkich powiatów województwa podkarpackiego, którzy zmagali się z tematyką pożarniczą w 3 grupach wiekowych : grupa I – klasy I-IV szkół podstawowych, grupa II – klasy V-VIII szkół podstawowych i grupa III – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Turniej  został przeprowadzony w tej samej formule jak eliminacje gminne i powiatowe. Na początku test pisemny składający się z 30 pytań, kolejno finał ustny, w którym walczyło trzech najlepszych uczestników po testach pisemnych z każdej grupy wiekowej.

Podczas eliminacji wojewódzkich OTWP powiat tarnobrzeski reprezentowali Tobiasz Guła  (Szkoła Podstawowa w Woli Baranowskiej) i Maja Walczyk (Szkoła Podstawowa w Skopaniu), którzy podczas eliminacji powiatowych  zajęli I miejsca kolejno w I i II grupie wiekowej.

Po zakończonej części pisemnej, przyszedł czas na wyłonienie trzech najlepszych uczestników z każdej grupy wiekowej.  Wśród uczestników, którzy zdobyli największą liczbę punktów po teście znalazła się Maja Walczyk. Maja wykazała się znakomitą widzą na temat przepisów pożarowych oraz techniki pożarniczej. Tym samym została laureatem eliminacji wojewódzkich w grupie II  (klasy V-VIII szkół podstawowych). Teraz czeka ją nie małe wyzwanie, bowiem w dniach 3-4 czerwca 2023 roku we Wrześni (woj. wielkopolskie) będzie reprezentować nasze województwo w finale centralnym OTWP.

Wszyscy Finaliści oraz uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody i wyróżnienia, które wręczyli  m.in. st. bryg. Janusz Jabłoński Z-ca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Pani Alicja Dubas przedstawiciel Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Rzeszowie, przedstawiciel Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna Pan Maciej Szeremeta oraz Prorektor PANS dr Sławomir Solecki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas finału Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej! 

 

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
22.05.2023
Data publikacji
22.05.2023
Data modyfikacji
22.05.2023