W miniony weekend Koła Gospodyń Wiejskich z całego podkarpacia przeniosły nas
w świat kaszy! Podczas konkursu nie zabrakło reprezentacji Gminy Baranów Sandomierski.

W dniach 18-19 września na Zamku w Baranowie Sandomierskim odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa. Podczas całego festiwalu królowała kasza! W sobotę oprócz występów artystycznych, odbył się Konkurs Kulinarny – Zapomniane Kulinaria ,, OD NOWA'”. Jury, w którego składzie znalazł się m.in. Mistrz Kulinarny Grzegorz Parczewski oceniało znakomite dania przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz nagrania filmowe, na których KGW musiało zaprezentować sposób przygotowania potrawy.

Gminę Baranów Sandomierski podczas Konkursu Kulinarnego reprezentowało dwie drużyny – Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym, które przygotowało ,,Dymitrowską Babkę z Kaszy’’ oraz Koło Gospodyń Wiejskich ,,Lasowiaczki’’ z potrawą o nazwie ,,Kasza gryczana z grzybami”.

Obie ekipy poradziły sobie znakomicie z zadaniem konkursowym. Docenione za smak i aromat potrawy z kaszy zdobyły miejsca na podium! Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym zdobyły I Nagrodę, a tuż za nimi na II miejscu znalazły się Lasowiaczki.

Oprócz Konkursu Kulinarnego wystawcy przygotowali piękne stoiska, w ramach kiermaszu produktów regionalnych, na których można było znaleźć mnóstwo pyszności.  Krupnik, pierogi z kaszą, desery z dodatkiem kasz – to tylko niektóre smakołyki. Nie zabrakło również smacznych i kolorowych ciast i ciasteczek. Kiermasz rękodzieła także przyciągał uwagę wszystkich odwiedzających!

Podobnie w niedzielę na dziedzińcu zamkowym wystawcy zaprezentowali swoje stoiska. Towarzyszyły temu wykłady, pokazy kulinarne oraz występy zespołów.

Kilka zdjęć przedstawiamy poniżej, a cała fotogaleria dostępna tutaj – Galeria.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
20.09.2021
Data publikacji
20.09.2021
Data modyfikacji
20.09.2021