W minioną sobotę, 16 marca, odbył się w Ośrodku Kultury kolejny, wspaniały koncert upamiętniający chwałę i pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Wystąpił bowiem zespół „Forteca – Walka Trwa” należący do ścisłej czołówki polskich formacji kultywujących tradycję, idee i historię Wyklętych. Istnieją już od 2006 roku i na swoim koncie 10 oficjalnie wydanych płyt, a w tym roku obchodzili swoje 18 urodziny.
Jak każdy szanujący się zespół, miał też swój support, którym w tym przypadku była nasza młodzież śpiewająca w MGOK-u pod opieką Magdy Szlęzak-Gwoździowskiej – Gabriela Babińska, Wiktoria Dyl i Urszula Wilczyńska.

Tak jak można było się spodziewać, cały koncert miał niezwykle mocny przekaz, a zgromadzona publiczność już od samego początku dała się ponieść bojowym rytmom, śpiewając wspólnie, znane i łatwo wpadające w ucho refreny.
Koncert miał swoistą dramaturgię, gdyż muzycy już na początku oznajmili wszystkim przykrą wiadomość, że występują bez swojego gitarzysty Sebastiana, który kilka miesięcy temu został sparaliżowany (udar niedokrwienny pnia mózgu, porażenie czterokończynowe). Oczywiście są to znakomici muzycy i dali sobie radę puszczając gitarę z playbacku, a w połowie koncertu odbyła się też licytacja na  kosztowną rehabilitację. Gdyby ktoś z państwa zechciał wspomóc akcję zbiórkową, to na końcu tego artykułu podajemy adekwatny link.

Sobotnie wydarzenie muzyczne miało też bardzo miłe dla mieszkańców naszej gminy chwile, gdyż w pewnym momencie na scenę zostali zaproszeni Sylwia Dul i Marcin Raś i wykonali wraz z zespołem piosenkę „Łupaszko”, oczywiście z repertuaru „Fortecy”.

To był kolejny wielki koncert upamiętniający naszych wielkich bohaterów. Cześć i Chwała Bohaterom. Na koniec chciałbym przytoczyć  piękne słowa, które widnieją na głównej stronie zespółu:

“Nie chcemy, aby patriotyzm był pojmowany jedynie jako martyrologia, czy gra polityczna. Jesteśmy patriotami i chcemy poprzez swoją twórczość pokazać, jakie wydarzenia i ich bohaterowie doprowadziły do miejsca, w którym się teraz znajdujemy. Mamy nadzieję, że nasze utwory przybliżą Wam te losy. Patrzymy wstecz, ale także w przyszłość. To od nas, młodych ludzi zależy przyszłość naszej Ojczyzny, dlatego:

Nie pozwólmy Zapomnieć

Nie pozwólmy Przekłamać

Nie pozwólmy Powtórzyć”

akcja zbiórkowa trwa –  https://zrzutka.pl/sg645m 

W.G- MGOK w Baranowie Sandomierskim

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Jolanta Koper
Osoba aktualizująca
Jolanta Koper
Data wytworzenia
19.03.2024
Data publikacji
19.03.2024
Data modyfikacji
19.03.2024