Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski informuje, że w dniu 29.11.2022 br. podpisana została umowa z TAURON Wydobycie S.A. na zakup węgla kamiennego,
w celu realizacji ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Z preferencyjnego zakupu węgla mogą skorzystać mieszkańcy Gminy Baranów Sandomierski, którzy posiadają pozytywnie rozpatrzony wniosek na dodatek węglowy.

Do obsługi mieszkańców Gminy Baranów Sandomierski wyznaczono skład węgla:

  • Firma Usługowo-Budowlano-Handlową ,,GAZWOD” S.C. Furtak Czesław, Furtak Sławomir, z siedzibą: Ślęzaki 535 /Józefów/

Cena węgla wynosić będzie 1 760,00  zł za 1 tonę.

Dla osób zainteresowanych zryczałtowana cena dowozu węgla do gospodarstwa domowego wynosić będzie 40,00 zł

Dokumentem upoważniającym do  wydania węgla  będzie faktura wydana przez Urząd Miasta i Gminy Baranów Sandomierski z potwierdzeniem dokonania zapłaty.

W celu dopełnienia formalności związanych z nabyciem węgla, należy złożyć wypełniony wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego. Wniosek  dostępny będzie w siedzibie Urzędu, w wyznaczonych punktach obsługi  na terenie Gminy i na stronie internetowej Gminy. (wniosek poniżej)

Wnioski będzie można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski od dnia 7 grudnia 2022 roku.  Jednocześnie wyznacza się dodatkowe punkty przyjmowania wniosków.

Mieszkańcy miejscowości Baranów Sandomierski, Dymitrów Duży, Dymitrów Mały, Suchorzów i Siedleszczany obsługiwani będą w Urzędzie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski w godzinach pracy Urzędu.

 

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
02.12.2022
Data publikacji
02.12.2022
Data modyfikacji
02.12.2022