Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym pomyślnie przeszło wstępne eliminacje i już 7 sierpnia 2022 powalczy o podium w finale wojewódzkim i awans do finałów Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich ,,Polska od Kuchni”.

Przed nami już druga edycja ogólnopolskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. To wyjątkowe wydarzenie zostało przygotowane z myślą, by podkreślić jak ważne jest, aby idąc z duchem czasu pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze każdego regionu przygotowane zostały cztery konkursy angażujące Koła z całej Polski.  W programie każdej edycji wydarzenia znajdą się między innymi: pokazy kulinarne połączone z degustacją, prowadzone przez znanych szefów kuchni, różnorodne warsztaty oraz panele dyskusyjne prowadzone w dedykowanych strefach, aktywności i zabawy dla całych rodzin, spotkania z gwiazdami i celebrytami a także koncerty.

Nieodłącznym elementem Festiwalu jest Jarmark Produktów Regionalnych, podczas którego lokalni producenci, rolnicy, rękodzielnicy i Koła Gospodyń Wiejskich mają okazję prezentować i sprzedawać swoje wyroby.

Trasa Festiwalu rozpoczęła się w maju 2022 r, co niedzielę odwiedza inne województwo by spotkać się na wydarzeniu, gdzie tegorocznym motywem jest wesele.  Podczas każdej Edycji Wojewódzkiej Festiwalu przeprowadzone zostaną Półfinały Wojewódzkie konkursów. Już na tym etapie na uczestników będą czekać niezapomniane emocje, a na zwycięzców wartościowe nagrody.

Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym, po raz drugi zakwalifikowało się do eliminacji wojewódzkich,
a przypomnijmy że w ubiegłym roku start w konkursie przyniósł dla naszych Pań z Dymitrowa miejsce na podium.  W tym roku KGW z Dymitrowa Małego, będzie prezentować swoje umiejętności i osiągnięcia we wszystkich 4 kategoriach konkursowych:

  • W konkursie kulinarnym, zaprezentują ,,Dymitrowską roladę z kaczki”
  • W  konkursie artystycznym ,, Posag Panny Młodej”
  • W konkursie Miss Wdzięku – członkini KGW Dymitrów Mały Magdalena Kosztur
  • W konkursie Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa pochwalą się swoimi osiągnięciami i działalnością 

Eliminacje Wojewódzkie odbędą się już 7 sierpnia 2022r. w Parku Miejskim w Stalowej Woli, gdzie serdecznie zapraszamy by dopingować reprezentantki naszej Gminy.

Przypomnijmy, ze w trakcie trwania Konkursów odbędzie się również głosowanie sms oraz głosowanie na portalu społecznościowym Facebook o nagrodę publiczności.  O szczegółach poinformujemy, kiedy tylko rozpoczną się głosowania. 

Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2 oraz na antenie TVP Kobieta.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
06.07.2022
Data publikacji
06.07.2022
Data modyfikacji
06.07.2022