Miniony rok był dla KGW Pazurki z Sercem obfity w liczne inicjatywy mające uatrakcyjnić życie w miejscowości, z tej okazji jego członkowie mają do mieszkańców kilka słów

Rok 2021 zakończyliśmy z przytupem, z tej okazji zostańcie z nami na chwilę i wspólnie podsumujmy minione wydarzenia.

Nasze Koło Gospodyń powstało 18 czerwca tego roku i liczy już 57 członków!
Ogromnie cieszy nas zaangażowanie mieszkańców. To właśnie dla Was staramy się działać prężnie i dążyć do rozwoju zarówno naszego osobistego jak i rozwoju naszej niewielkiej miejscowości.

Pierwsze działania widoczne były już latem, kiedy pod czujnym okiem naszych gospodyń powstała piękna kopka dożynkowa. 8 sierpnia mogliśmy oglądać ją na odpuście w Cmolasie, a 15 sierpnia w Baranowie Sandomierskim.

29 sierpnia nasze dziewczyny wyruszyły na I Biesiadę na pożegnanie wakacji, stół suto zastawiłyśmy licznymi potrawami i zakąskami przygotowanymi przez suchorzowskie gospodynie.

Nie próżnowaliśmy długo bo już 5 września dzięki pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchorzowie oraz ogromnego wsparcia Pani Sołtys Iwony Surowiec udało nam się zorganizować Wielki Piknik Rodzinny. Zaangażowanie naszych mieszkańców w organizację było ogromne, zaskoczyło absolutnie wszystkich. Nasze KGW ugościło mieszkańców tradycyjnymi, lasowiackimi potrawami, odbył się turniej piłki nożnej, nie zabrakło przy tym świetnej zabawy pod gwiazdami, prawie do białego rana.
Nagrodzone zostało także nasze zdjęcie w konkursie „ Szczepimy się z KGW”.

Okazuje się że z organizacją imprez radzimy sobie dobrze, bo już 9 października udało nam się zorganizować imprezę integracyjną dla mieszkańców naszej wsi. Zabawa była przednia.

Dalej było już tylko lepiej, zadbaliśmy o pełne żołądki Panów remontujących polna drogę prowadzącą do stoku, zrobiliśmy piękną dekorację sali w Domu Ludowym, na święto zmarłych przygotowaliśmy wiązanki, które umieściłyśmy pod kapliczkami.

Na zorganizowanym przez nas balu świętowaliśmy imieniny wszystkich Andrzejów.

Grudniowe popołudnia spędzaliśmy na „Bożonarodzeniowych Warsztatach” tworząc z dziećmi dekoracje świąteczne, ubierając choinki i śpiewając kolędy. Część wykonanych ozdób przekazaliśmy na aukcje charytatywna dla chorej Zuzi.

No i niezapomniana Parada Mikołajkowa, cóż to były za emocje. Podzieliliśmy się z naszymi mieszkańcami świątecznym nastrojem i słodkim upominkiem, sunąc w pięknie przystrojonych samochodach, traktorach quadach i czym kto mógł.

19 grudnia z pomocą Radnego Waldemara Stępnia staraliśmy się spełniać dziecięce marzenia zapraszając w nasze szeregi Świętego Mikołaja z workiem prezentów.
Kolejny worek prezentów dotarł także do Domu im. Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty w Tarnobrzegu.

Nasi Panowie zamontowali także długo przez nas wyczekiwane serce na nakrętki.

A na koniec przywitaliśmy Nowy Rok w gronie przyjaciół z lampką szampana i przy pokazie fajerwerków.

Z całego serca chcemy podziękować WSZYSTKIM angażującym się mieszkańcom.
Dziękujemy za pomoc, wsparcie czy za dobre słowo. Mamy nadzieję że kolejny rok pozwoli nam na dalszy rozwój, integrację i wspólnie spędzony czas.
Z całego serca dziękujemy!
I życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku 😉
Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich Pazurki z Sercem

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
03.01.2022
Data publikacji
03.01.2022
Data modyfikacji
03.01.2022