Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym zakończyło realizację projektu pn.:
,,Z tradycją za pan brat!”. Projekt trwał od czerwca br.!

Jako beneficjent programu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne KGW w Dymitrowie Małym zrealizowało projekt
pn.: ,,Z tradycją za pan brat” w ramach ścieżki rozwoju młodej organizacji!

W ramach projektu zorganizowano szereg ciekawych warsztatów i spotkań. Uczestnicy projektu wzięli udział
w warsztatach florystycznych. To podczas tych zajęć poznali techniki wykonywania wieńców dożynkowych, dzięki temu w przyszłości ta czynność nie sprawi już im żadnego problemu.
W programie nie zabrakło warsztatów z rolnikiem i sadownikiem. Na tych zajęciach opowiadano o tym co najlepsze w owocach i warzywach, a także zbożach. Od podszewki najmłodsi uczestnicy projektu poznali jak przebiega proces od ziarenka do powstania mąki, z której później stworzyli pyszne przekąski. Z kolei starsi uczestnicy przygotowali przetwory na pyszne zimowe wieczory.

Dużą popularnością cieszyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez kucharkę z wieloletnim doświadczeniem, na których przygotowano mnóstwo przepysznych potraw i  smakołyków. Mogli o tym przekonać się
m.in. uczestnicy spotkania integracyjnego w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich.

Warto wspomnieć, że oprócz organizacji szeregu spotkań, zakupiono sprzęt i wyposażenie. KGW pozyskało
m.in. duży namiot z logo, co z pewnością pomoże  w rozwoju młodej organizacji. Ponadto zakupiono zastawę stołową. Dzięki temu członkowie KGW z łatwością będą mogły przygotowywać się do prezentacji podczas wydarzeń plenerowych i nie tylko.

Młoda organizacja zrzeszająca w swoich szeregach ponad 30 osób  ma wiele pomysłów na promocję lokalnych produktów i rozwój młodej organizacji, a dzięki pozyskanym środkom w kwocie 7 000,00 zł mogli zrealizować swoje cele. Wartość projektu to 15 435,11 zł.

„Inicjatywa pod nazwą „Z tradycją za pan brat!” realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: „Fundacja Przestrzeń Lokalna”, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Jolanta Koper
Osoba aktualizująca
Jolanta Koper
Data wytworzenia
30.10.2023
Data publikacji
30.10.2023
Data modyfikacji
30.10.2023