Umowy na realizację nowych inwestycji na terenie Gminy Baranów Sandomierski już zostały podpisane! Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego niebawem ruszą nowe inwestycje.

Ponad 18 milionów złotych trafi w 2022 roku do Województwa Podkarpackiego na budowę i modernizację zbiorników wodnych oraz dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Gmina Baranów Sandomierski otrzymała na ten cel 250 000,00 zł z budżetu województwa. W związku z czym przystąpi do realizacji zadania dot. Budowy i modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowościach Durdy, Suchorzów i Dymitrów Duży. Ponadto w miejscowościach Suchorzów i Wola Baranowska rozpocznie się realizacja zadania dot. bodowy i renowacji zbiorników wodnych, służących małej retencji.

Jak podkreślał Władysław Ortyl podczas spotkania : Zależy nam na rozwoju rolnictwa na Podkarpaciu, dlatego cieszę się, że ze swoimi inwestycjami zgłosiło się tyle gmin i powiatów do dofinansowania. Każde wsparcie ma przełożenie na rozwój lokalnej infrastruktury.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
08.08.2022
Data publikacji
08.08.2022
Data modyfikacji
08.08.2022