W maju 2022r. decyzją Komisji Weryfikacyjnej Szkółka Piłkarska Klub Sportowy Wisan Skopanie otrzymała Zielony Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

KS Wisan z z powodzeniem przeszedł skomplikowaną procedurę aplikowania i nadawania Zielonych Certyfikatów.

Program wymusza na szkółkach m.in. zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanej kadry szkoleniowej, zadbanie o infrastrukturę i sprzęt treningowy czy pracę zgodnie z obranym programem szkolenia. Wszystko po ty, by dbać o rozwój kandydatów i kandydatek na piłkarzy, a także by zmaksymalizować ich szanse na dojście do poziomu profesjonalnego. Uczestnictwo w programie to gwarancja stałego utrzymywania najwyższych standardów organizacyjnych i szkoleniowych. PZPN nakłada na szkółki szereg obowiązków oraz wymagań, których należy przestrzegać nie tylko na etapie kwalifikacji do programu, ale przez cały okres, na który przyznany został certyfikat. PZPN sprawuje nadzór nad certyfikowanymi szkółkami poprzez zespół osób monitorujących szkółki, przeprowadza niezapowiedziane wizyty monitorujące i audyt roczny.

Udział klubu w projekcie i wizyty trenerów monitorujących pozwalają na wprowadzenie do codziennych treningów 5 filarów szkolenia dzieci czyli: intensywności, kreatywności, indywidualizacji, wiedzy oraz mentalności. Stosowane środki treningowe oraz coaching szkoleniowców sprzyjają doświadczaniu przez zawodników sytuacji wymagających podejmowania samodzielnych decyzji. Odchodzenie od formy ścisłej na rzecz gier i zabaw korzystnie wpływa na rozwijanie kreatywności u młodych piłkarzy.

Gwiazdka od PZPN to znak, że szkółka spełnia szereg niezwykle istotnych kryteriów. Certyfikat jest potwierdzeniem jakości codziennej pracy i spełniania najwyższych standardów z zakresu szkolenia czy bezpieczeństwa.

 

Autor: Redakcja KS Wisan Skopanie

Spełnione zostały wszystkie wymagania! Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
11.01.2023
Data publikacji
11.01.2023
Data modyfikacji
11.01.2023