W dniu dzisiejszym 27.07.2021 r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Knapach żegna Panią Danutę Falarz, która po 23 latach kierowania jednostką przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Funkcję kierowania jednostką powierzono Pani Danucie Falarz z chwilą utworzenia ośrodka, w marcu 1998 roku. ŚDS przez 20 lat mieścił się przy ul. Zamkowej w Baranowie Sandomierskim, w sierpniu 2018 roku został przeniesiony do zaadoptowanego na potrzeby osób niepełnosprawnych budynku po Szkole Podstawowej w Knapach.

Jako Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Pani Danuta Falarz we wszystkich swoich działaniach starała się wcielać  w życie słowa Mikołaja Gogola, które są mottem Środowiskowego Domu Samopomocy: „Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się wtedy, gdy zapominając o sobie zacznie żyć dla bliźnich”.  Wspólnie ze swoimi pracownikami tworzyła ten Dom, organizując oprócz codziennych zajęć wiele spotkań integracyjnych, wycieczek, wystaw i przeglądów twórczości. Ogromną popularnością wśród społeczności zaprzyjaźnionych Środowiskowych Domów Samopomocy cieszyły się organizowany cyklicznie Integracyjny Przegląd Kolęd i Jasełek oraz Wakacyjne Spotkanie ze Sztuką. Ciekawostką jest, że w ciągu tych 23 lat ŚDS, pod kierownictwem Pani Danuty Falarz jako jedyny był dwukrotnie organizatorem Spartakiady Sportowej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. W tym czasie zorganizowano również dla podopiecznych wiele wycieczek, m.in. do Krakowa, Warszawy, Krynicy Morskiej, Zakopanego, Krynicy Górskiej, Soliny, Łańcuta, Leżajska, Sanoka, Wisły, Zamościa.

Pani Danuta Falarz wspomina, że przez te wszystkie lata starała się tworzyć charakter tego miejsca tak, aby każdy  z uczestników znalazł tu ciepło, spokój,  zainteresowanie i miał możliwość realizowania swoich marzeń, odkrywania talentów i zdobywania nowych umiejętności. Od swoich podopiecznych nauczyła się radości z każdego dnia, pogody ducha i odwagi w pokonywaniu życiowych barier  i trudności. Na  emeryturę zabiera z sobą w pamięci wiele cudownych wspomnień, które, jak twierdzi zostaną z nią na zawsze.

W dniu pożegnania pracownicy i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Knapach dziękują Pani Kierownik za wszystkie wspólnie spędzone lata i życzą wielu wspaniałych chwil na emeryturze. Do życzeń dołączają się również Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, Skarbnik Gminy Baranów Sandomierski Alina Zasadnia , przedstawiciele władz lokalnych, zaprzyjaźnionych jednostek oraz rodziny uczestników.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
27.07.2021
Data publikacji
27.07.2021
Data modyfikacji
27.07.2021