Wielkimi krokami zbliża się największa rowerowa impreza w Gminie Baranów Sandomierski. Już 28 sierpnia kolarze z całej Polski zawładną ulicami naszej Gminy!

Trwają zapisy na Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów na dystansie 75 kilometrów, nazwanym przez Organizatorów dystansem PRO. Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczęły się zapisy na dystans FUN, czyli na krótszą wersję dla wybitnych oraz zupełnie początkujących sprinterów, którzy zmierzą się z własnymi słabościami na 25 kilometrach trasy. Szczegóły w zakładce pn. Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów na stronie: carpathianrace.eu oraz na stronie partnera wydarzenia: sokoltarnow.pl

Teraz czas na kilka szczegółów. Już niespełna miesiące zostały nam do startu Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów. Co nowego w programie wyścigu? Przede wszystkim start wyścigu PRO na dystansie 75 km wyznaczyliśmy na 28.08(sobota) na godzinę 12:00, a start wyścigu FUN na jedno okrążenie odbędzie się tego samego dnia o 12:10. Na każdej rundzie, rozegrana zostanie sprinterska premia specjalna pamięci Ignacego Łukasiewicza, wybitnego wynalazcy i przemysłowca, który urodził się w Zadusznikach (Gm. Padew Narodowa), przez które wiedzie trasa wyścigu (15,5 km, 40,6 km i 65,7 km). Ponadto, dla pracowników przemysłu gazowniczego i naftowego, będzie prowadzona osobna klasyfikacja branżowa na bazie klasyfikacji generalnej. Start honorowy dystansu PRO – przed słynnym zamkiem w Baranowie Sand., start dystansu FUN – na baranowskim Rynku. Meta dla obu wyścigu będzie narysowana na Rynku.

Warto wspomnieć, że podczas Wyścigu będzie miał miejsce gościnny występ reprezentacji Polski U-23 . W przeddzień startu 38. edycji „Kurierów” (28.08), najlepsi polscy orlicy spotkają się w właśnie w Baranowie, aby wraz z selekcjonerem kadry młodzieżowej, Tomaszem Brożyną, omówić zbliżający się występ i przejechać rowerową trasę Wyścigu.

Gościem specjalnym tego sportowego wydarzenia, będzie utytułowany polski kolarz, uczestnik Igrzysk Olimpijskich oraz Tour de France, a obecnie komentator Eurosportu, Dariusz Baranowski.

PROGRAM KARPACKIEGO WYŚCIGU KURIERÓW DLA AMATORÓW:

08:00 – otwarcie biura i wydawanie numerów startowych na Rynku

09:00 – otwarcie trasy dla zawodników na rozgrzewkę w ruchu otwartym

11:00 – podpisywanie listy startowej dla dystansu PRO 75 km na Zamku

11:00 – podpisywanie listy startowej dla dystansu FUN 25 km na Rynku

12:00 – start honorowy dla dystansu PRO z Zamku i dojazd na Rynek (0.6 km)

12:05 – start ostry lotny dla dystansu PRO (ul. Kościuszki)

12:10 – start honorowy dla dystansu FUN z Rynku

12:12 – start ostry lotny dla dystansu FUN (ul. Kościuszki)

13:15 – zakończenie wyścigu dla dystansu FUN na Rynku

15:00 – zakończenie wyścigu dla dystansu PRO i dekoracja zwycięzców na Rynku

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
05.08.2021
Data publikacji
05.08.2021
Data modyfikacji
06.08.2021