Serdecznie zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie, które już w najbliższą niedzielę odbędzie się w Baranowie Sandomierskim!

Recital odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim o godzinie 16:00 w sali widowiskowej.

Wystąpi Liam Lech Furdyna utalentowany pianista, którego talent i pasja do muzyki kształtowały się od najmłodszych lat. Jego kariera artystyczna obejmuje szerokie spektrum doświadczeń i sukcesów na międzynarodowej scenie muzycznej. Poniżej przedstawiamy sylwetkę artysty, który zaszczyci nas swoim recitalem.

Liam Lech Furdyna rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat. W 2010 roku ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie po czym wyjechał do Nowego Jorku by kontynuować swoją edukacje pianistyczna kierunkiem Diane Walsh (Mannes College of Music).
W 2013 rozpoczął studia doktoranckie w Uniwersytecie Północnego Teksasu w Dallas w klasach fortepianu Vladimira Viardo oraz Adama Wodnickiego. Koncertował w większości krajów europejskich, jak również w Północnej Afryce i Stanach Zjednoczonych. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych takich jak Concours Musical de France (I nagroda, Rouen 2001), Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych (dyplom finalisty, Bialystok, 2005), Steinway Society Piano Competition (Boston, 2010) czy Zarebski International Piano Competition (distinction award, Warsaw 2014).
Jako pedagog fortepianu doskonalił swoje umiejętności pracując w takich miastach jak Warszawa, Paryż, Tunis, Nowy Jork, Los Angeles i Dallas. W 2011 i 2012 zasiadał w jury konkursu pianistycznego w Tunezji, gdzie również byl jednym z pedagogow na kursach mistrzowskich. Koncertował z kilkoma orkiestrami europejskimi jak również amerykańskimi.
W latach 2022 – 2023 był nauczycielem muzyki i fortepianu w The British School Warsaw w Warszawie. Obecnie prowadzi klasę fortepianu w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. I. Paderewskiego w Sulejówku oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. H. Wieniawskiego w Warszawie. Poza działalnością  pedagogiczną w Polsce prowadzi również swoją mistrzowską szkołę pianistyczną z siedzibą w Dallas, w Teksasie (obecnie praca zdalna na terenie całych USA).

Podczas koncertu usłyszymy przepiękne utwory fortepianowe. Szczegóły na plakacie.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Jolanta Koper
Osoba aktualizująca
Jolanta Koper
Data wytworzenia
09.07.2024
Data publikacji
09.07.2024
Data modyfikacji
09.07.2024