Dobiega końca już kolejny rok szkolny, w którym uczniowie szkoły podstawowej w Baranowie Sandomierskim oszczędzają w Szkolnej Kasie SKO.

Kasa działa w ZSiP w Baranowie Sandomierskim od kilku lat. Rok rocznie gromadzi rzeszę sympatyków, którzy na swoich kontach oszczędnościowych zgromadzili kwotę 15 tysięcy złotych! SKO w Zespole Szkół i Placówek to nie tylko możliwość systematycznego oszczędzania, ale również edukacja ekonomiczna. W bieżącym roku szkolnym „Skowicze” wybrali się na wycieczkę do oddziału Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie, gdzie mieli możliwość uczestnictwa w bardzo ciekawej lekcji z której dowiedzieli się między innymi jak jest różnica między bankiem centralnym a komercyjnym oraz za co odpowiada Narodowy Bank Polski i jakich klientów obsługuje. Zwiedzili również mini muzeum banku.

SKO w Zespole Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim działa we współpracy i pod patronatem banku PKO BP. Przedstawicieli banku chętnie odwiedzają baranowską placówkę dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. W ramach tegorocznych zajęć dzięki ich wizycie uczniowie klas młodszych poznali walutę polska i zagraniczną. Mieli również możliwość sprawdzenia prawdziwości banknotów w specjalnym urządzeniu do tego służącym.
Z zajęć dla klas 4-6 uczniowie dowiedzieli się o bezpieczeństwie w sieci internetowej i specjalnych zabezpieczeniach bankowych. Natomiast najstarsi uczniowie baranowskiej szkoły poznali zawody związane
z bankowością w związku z ich wyborem ścieżki kształcenia w przyszłości.

To były bardzo pouczające, pełne wiedzy i miłej atmosfery lekcje.

Zespół Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Jolanta Koper
Osoba aktualizująca
Jolanta Koper
Data wytworzenia
05.06.2024
Data publikacji
05.06.2024
Data modyfikacji
05.06.2024