Aktywni Seniorzy wiedzą w jaki sposób dbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, podjęli kolejne wyzwanie, świetnie się przy tym bawiąc

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Baranowie Sandomierskim realizuje projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025 Edycja 2021  „Aktywny Senior To Zdrowy Senior” .

Przez cały wrzesień seniorzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach z jogi z trenerką – panią Sławką. Zajęcia oparte były na ćwiczeniach wzmacniających, rozciągających, które mają pomagać seniorom w zmniejszaniu bólu w okolicach kręgosłupa. Instruktorka pokazała w jaki sposób poprzez odpowiednie ćwiczenia należy wzmacniać głębokie partie mięśniowe pleców oraz likwidować przykurcze mięśni. Podczas zajęć seniorzy uczyli się też jak prawidłowo oddychać, w jaki sposób kontrolować ułożenie kręgosłupa, jak zwiększać zakres ruchu. Poprzez pracę z ciałem nauczyli się jak można wpływać na układ nerwowy i narządy wewnętrzne, zmieniać swoje emocje, wzmacniać mięśnie, poprawiać  pojemność płuc.

Pani Sławka zwróciła uwagę na to, iż systematyczność w wykonywaniu ćwiczeń ma na celu  poprawę jakości życia seniora oraz sprawienia, by ciało jak najdłużej utrzymać w sprawności fizycznej i psychicznej.

Seniorzy po raz kolejny udowadniają, że w każdym wieku można czerpać z życia pełnymi garściami.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
01.10.2021
Data publikacji
01.10.2021
Data modyfikacji
01.10.2021