Z dnia na dzień możemy zobaczyć postępy na placu budowy łącznika dróg wojewódzkich! Nowe chodniki, oświetlenie uliczne i parkingi to tylko nieliczne elementy całej inwestycji.

W marcu na placu budowy łącznika dróg wojewódzkich nr 872 i nr 985, czyli tzw. drogi przez cegielnię wbito pierwsza łopatę, dziś po  kilku miesiącach możemy zobaczyć jak inwestycja rośnie w oczach.

Wykonano już ścieżkę rowerową przy ul. Popiełuszki i zakończono przebudowę miejsc parkingowych. Możemy zobaczyć także nową nawierzchnię asfaltową i przebudowane skrzyżowanie z drogą gminną – ul. Załanie. Zmodernizowane zostało także oświetlenie uliczne.

Obecnie trwają prace przy nowym skrzyżowaniu typu rondo, które powstaje na łuku drogi wojewódzkiej relacji Tarnobrzeg-Mielec, przy wjeździe na Górkę Skopańską. Z kolei wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 872 Wykonawca podjął działania, dzięki którym powstanie ścieżka rowerowa biegnąca od ul. Przemysłowej do ul. Mickiewicza. W związku z powyższym mogą występować utrudnienia w ruchu. Prosimy o ostrożną jazdę.

Prace idą zgodnie z planem, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla wielu uczestników ruchu drogowego, którzy w niedalekiej przyszłości będą mogli korzystać z nowej infrastruktury. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2022 roku.

Warto przypomnieć, że Gmina Baranów Sandomierski otrzymała na w/w inwestycję 95% dofinansowania z Rządowego Funduszu ,,Polski Ład’’ Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 8 415 751,86 zł.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
07.10.2022
Data publikacji
07.10.2022
Data modyfikacji
07.10.2022