Już po raz drugi miłośnicy kajaków mogli spróbować swoich sił podczas II Wiślanych Regat Kajakowych w Baranowie Sandomierskim.

Regaty Kajakowe o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski były zwieńczeniem dwudniowych obchodów 82. rocznicy przeprawy Armii Kraków przez Wisłę we wrześniu 1939 roku  Baranowie Sandomierskim.

Słoneczne przedpołudnie sprzyjało do wypoczynku nad wodą, dzięki temu do zawodów zgłosiło się siedem dwuosobowych załóg m.in. z Baranowa, Sandomierskiego, Tarnobrzega, a nawet Mysłowic. Na przystani wiślanej w Baranowie Sandomierskim nie zabrakło  ,,Napędzanych Wisłą’’ którzy chętnie wracają do Baranowa Sandomierskiego drewnianymi łodziami, biorąc udział w obchodach patriotycznych nad Wisłą.

Nad bezpieczeństwem zawodników na swojej łodzi motorowodnej czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dymitrowie Małym wraz z przedstawicielem baranowskich wodniaków Zbigniewem Brydniakiem. Wyścig odbywał się na dystansie 800 metrów i przebiegł w zniewalająco szybkim tempie.

Klasyfikacja generalna przedstawiała się następująco:

1 Miejsce – Łukasz Lechowski i Robert Kwiatkowski z Tarnobrzeskiego Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg

2 Miejsce – Jakub Lipiec i Marcin Dziubek z Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Tarnobrzegu

3 Miejsce – Adam Spyra i Jacek Paris z Mysłowic, reprezentanci Klub Ligi Morskiej i Rzecznej Flisacy i Gwarkowie znad Przemszy pod wezwaniem św. Barbary

Pozostałe ekipy wioślarzy reprezentowali:  Piotr Kwasek i Krzysztof Kukiełka (Tarnobrzeski Klub Kajakowy), Tomasz Zieliński i Daniel Tęcza (TKKF Tarnobrzeg), Zbigniew Dobroch i Damian Napieracz (TKKF Tarnobrzeg) oraz Joanna Wydro i Tadeusz Konefał z Baranowa Sandomierskiego.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Serdecznie Gratulujemy zwycięzcom i już dziś w imieniu Organizatorów zapraszamy za rok na III  Wiślane Regaty Kajakowe w Baranowie Sandomierskim.

 

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
24.08.2021
Data publikacji
24.08.2021
Data modyfikacji
24.08.2021