Młodzieżowe grupy KS Wisan Skopanie wraz z uczestnikami grupy „Sandra i Fitness” oraz Gminna Akademia Sportu  Baranów Sandomierski trenowały dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

W ubiegłą niedzielę odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z tej okazji najmłodsi miłośnicy sportu przyłączyli się do akcji pokazując swoje wielkie serca.

26 stycznia wszyscy chętni, w tym również młodzi zawodnicy Wisanu, spotkali się na hali sportowej w Skopaniu na darmowym treningu fitness, który poprowadziła Pani Sandra Jurkowska. Uczestnicy podjęli wysiłek, aby pomagać, ponieważ jedynym warunkiem wzięcia udziału w zajęciach było wrzucenie cegiełki do puszki wspierającej WOŚP. Charytatywny trening, który przebiegł w doskonałej atmosferze przyniósł zamierzone efekty, gdyż łącznie udało się zebrać imponującą kwotę 1344,66 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone w tym roku na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii wywołujących sepsę.

Serdeczne gratulacje za zorganizowanie przedsięwzięcia dla Pani Sandry Jurkowskiej oraz Pana Tomasz Kryszpina ! 

Mali piłkarze Gminnej Akademii Sportu również postanowili wesprzeć WOŚP.  W sali sportowej Ośrodka  Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie odbył się charytatywny turniej piłki nożnej, z którego dochód został przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sportowcy wzięli udział w rozgrywkach na zaproszenie zaprzyjaźnionej drużyny z Kolbuszowej, z którą współpracują nie po raz pierwszy. W sportowej rywalizacji wzięło udział dziesięć drużyn – pięć w kategorii młodszej i pięć w kategorii starszej. Oczywiście w tym dniu nie było wygranych ani przegranych, zaś młodzi zawodnicy mieli okazję do doskonalenia swoich umiejętności sportowych oraz wrażliwości i empatii na ludzkie potrzeby.
Mieszkańcy Naszej Gminy wykazali się postawą zasługującą na słowa uznania ! Każdy z uczestników wniósł małą cegiełkę do wielkiego dzieła.

Źródło: KS Wisan Skopanie i Gminna Akademia Sportu Baranów Sandomierski

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
31.01.2023
Data publikacji
31.01.2023
Data modyfikacji
31.01.2023