Nieco chłodne, deszczowe popołudnie nie przeszkodziło w zabawie podczas I Biesiady Baranowskiej!

Ostatni wakacyjny weekend w Baranowie Sandomierskim był pełen atrakcji! Zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy naszej Gminy podczas niedzielnej imprezy plenerowej mogli znaleźć coś dla siebie.

Już po raz kolejny w Baranowie Sandomierskim zagościł Jarmark Ludzi z Pasją, na którym nie zabrakło artystów z naszego otoczenia! Ich staranne wykonane, piękne prace zachwycały zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzjących stoiska.  Na Biesiadzie pojawiły się prężnie działających stowarzyszenia. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich zapraszały na kulinarną ucztę. Przepyszne ciasta, ciasteczka, różne rodzaje pierogów, pajdy chleba ze smalcem, to tylko nieliczne smakołyki, których każdy mógł spróbować. Przepięknie przyozdobione  stoiska, eksplozja smaków oraz woń wspaniałych zapachów zachęcała uczestników I Biesiady do odwiedzenia stoisk przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Suchorzowa, Dymitrowa Małego, Dąbrowicy, Skopania i Baranowa Sandomierskiego.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się stół serwujący darmowe, różne potrawy rybne: zupę, galaretki, kanapki z pastami, porcje ryb wędzonych itp. Było to stanowisko Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej” (współorganizator imprezy) współfinansowane przez Unię Europejską, w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014-2020.

Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim oraz Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej” jako organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych.  Zabawy były prowadzone przez grupę animatorów w kilku miejscach stadionu. Była część taneczna, świat baniek mydlanych, konkursy drużynowe, ponadto dzieci mogły spróbować czarów i magicznych sztuczek z iluzjonistą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się namioty animatorów-malarzy, którzy farbowali włosy, malowali twarze i robili brokatowe tatuaże.

Warto wspomnieć, że podczas wydarzenia promowano szczepienia przeciw COVID-19. Pod jednym z namiotów mogliśmy podziwiać prace plastyczne przygotowane na gminny konkurs o tej tematyce, którego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się na scenie. Nagrody dla laureatów konkursu na plakat promujący szczepienia przeciw COVID-19 zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

Na scenie królowali młodzi artyści z naszej Gminy. Tancerze i wokaliści profesjonalnie przygotowani do występu podczas Biesiady zachwycili widzów. Usłyszeliśmy też autorskie utwory Spooky Wooky, który pomimo deszczu zaprezentował się na scenie wraz z gościnnym udziałem chórku.

Mieszkańcy naszej Gminy oraz turyści uczestniczyli w prawdziwej uczcie. Organizatorzy  zbudowali 20 metrowy namiot, w którym królował śpiew i taniec!  Nie obyło się bez pysznego, staropolskiego jadła! O godzinie 19.00 podano płonący udziec, który rozpoczął część biesiadną z zespołem Tyroliaband.

Po szalonym występie przyszedł czas na teatr ognia przygotowany tematycznie z biesiadą ale w stylu góralskim. Wspaniały pokaz przy dźwiękach góralsko-biesiadnej muzyki został nagrodzony gromkimi brawami.  Biesiada zakończyła się zabawą taneczną, którą prowadził zespół Fokus z Mielca.

Zapraszamy do Galerii zdjęć z I Baranowskiej Biesiady!

źródło :https://kulturalia.pl/i-baranowska-biesiada-za-nami/ 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
02.09.2021
Data publikacji
02.09.2021
Data modyfikacji
06.09.2021