Splendory to nagrody przyznawane dla wybitnych twórców teatru radiowego. Nagrody trafiają również do osób, które szczególnie zasłużyły się w tej dziedzinie.

Coroczna Gala wręczenia Splendorów jest pięknym wydarzeniem, a przyznawane nagrody są formą podziękowania dla osób związanych z Teatrem Polskiego Radia.

Trzydziesta czwarta edycja odbyła się 6 grudnia w kameralnym gronie ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju. Jednak dla Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierskim była wielkim wydarzeniem. Włodarz naszej Gminy otrzymał  ‘’za współtworzenie Muzeum Teatru Polskiego Radia- Muzeum Słów i Głosów w Baranowie Sandomierskim’’ nagrodę specjalną.

Podczas Gali wręczenia Splendorów 2021 Marek Mazur podkreślił: to niesamowity zaszczyt, że piękna idea stworzenia Teatru Polskiego Radia w Baranowie Sandomierskim doszła do skutku.  Tytuł Honorowy Wielki Splendor wręczyli mu prezes Zarządu Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska, wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji minister Teresa Bochwic oraz przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
09.12.2021
Data publikacji
09.12.2021
Data modyfikacji
09.12.2021