Gminny Turniej  Sportowy o Pucharek Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski  tradycyjnie odbywał się pierwszego dnia ferii zimowych. Jednak z powodu pandemii został przeniesiony na inny termin. Dlatego XXI edycja turnieju odbyła się w dniu 1 czerwca 2022 roku. Jest to nie tylko Dzień Dziecka, ale również święto szkoły, gdyż tego dnia jest rocznica urodzin naszego patrona – ks. Jana Twardowskiego.

Turniej odbył się na stadionie i brało w nim pięć drużyn ze szkół gminy tj. prócz gospodarzy, czyli Baranowa Sandomierskiego, udział wzięły szkoły z Dąbrowicy, Skopania, Ślęzaków i Woli Baranowskiej. Uczniowie zmagali się w konkurencjach sportowych takich jak: sztafeta, bieg w workach, wyścigi z piłkami czy szarfami.

Zwycięzcą Gminnego Turniej o Pucharek Burmistrza została drużyna z Woli Baranowskiej. Pucharek został wręczony przez fundatora- p. Marka Mazura – Burmistrza UMiG w Baranowie Sandomierskim.

Podczas turnieju przedszkolaki i uczniowie szkoły w Baranowie Sandomierskim oraz goście z sąsiednich szkół gminy mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych na stadionie: zjazdów i zabaw na dmuchańcach- dużym i małym, miasteczka ruchu drogowego dla użytkowników rowerów -przygotowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu oraz poczęstunku w postaci grillowanej kiełbaski, soku w kartoniku i słodyczy.

mgr Renata Alberska

Pliki do pobrania

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Jakub Marek
Osoba aktualizująca
Jakub Marek
Data wytworzenia
02.06.2022
Data publikacji
02.06.2022
Data modyfikacji
02.06.2022