Samorząd Gminy w ostatnich latach dynamicznie realizuje inwestycje podnoszące jakość życia jej mieszkańców.  Obrazują to zarówno nowopowstałe inwestycje na terenie naszej Gminy, jak również ogólnopolskie rankingi uwzgledniające różnego typu przedsięwzięcia realizowane na terenie województw, powiatów i gmin.

Ranking opublikowany na łamach Pisma Samorządu Terytorialnego ,,WSPÓLNOTA’’ obejmuje wartość wydatków na inwestycje samorządowe w latach 2018– 2020. Spośród 610 gmin miejsko-wiejskich z całej Polski Gmina Baranów Sandomierskim zajęła  21 miejsce w kraju, a zarazem 1 na podkarpaciu.  Zgodnie z wynikami rankingu średnie wydatki inwestycyjne na jednego mieszkańca w tym okresie to 1922 zł.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć Państwu dane z rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy w latach 2014-2019, gdzie Gmina Baranów Sandomierski zajęła 28 miejsce w kraju i 2 na podkarpaciu.

Te wyniki w pełni ukazują, jak bardzo nasza Gmina rozwinęła się na przestrzeni ostatnich lat. Jest to ogromne wyróżnienie dla naszego samorządu, a przede wszystkim wynik wysokiej jakości pracy władz gminy oraz urzędników samorządowych.

Należy również wspomnieć, że w przeprowadzonym rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2018–2020, województwo podkarpackie znalazło się na III miejscu, tuż za województwem świętokrzyskim i podlaskim.

Szczegółowe wyniki dostępne w linku: Ranking

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
03.12.2021
Data publikacji
03.12.2021
Data modyfikacji
03.12.2021