Dużo radości, wspaniała zabawa, nowe umiejętności i integracja. Dobiegły końca ,,Ferie z KGW’’ zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym.

,,Ferie z KGW’’ zostały zorganizowane z myślą o najmłodszych. W ostatnich latach zima nie rozpieszcza, a dla dzieci pozostających w domach podczas ferii zimowych brakuje atrakcji. Dlatego Panie z KGW wzięły sprawy
w swoje ręce, by zapewnić dzieciom szereg atrakcji podczas dwutygodniowego wypoczynku.

W ramach ,,Ferii z KGW’’ odbyły się cztery spotkania. Gry i zabawy, Bal Przebierańców, warsztaty kulinarne
i warsztaty cukiernicze. Radość dzieci była nie od opisania. Ponad 30 najmłodszych mieszkańców  Miasta i Gminy Baranów Sandomierski skorzystała z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Jak wyglądały zajęcia?

Konkursy,  konkurencje i wyzwania – tak wyglądało pierwsze spotkanie. Tego dnia nie zabrakło gry w ping-ponga,  piłkarzyki oraz przygotowywania pięknych laurek i malowania kolorowanek. Strzałem w dziesiątkę okazał się wieczorny pokaz zimnych ogni. Po rozgrzewce przyszedł czas na Bal Przebierańców, któremu towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Malowanie twarzy, balonowe zwierzaki i figle na parkiecie zachwyciły nie tylko najmłodszych uczestników, ale też rodziców.  Drugi tydzień ferii był kulinarnym wyzwaniem. Organizatorzy postanowili przekazać dziewczynkom i chłopcom nowe umiejętność, jednak uczestnikom nie sprawiło to dużej trudności.  Z zapałem prawdziwych kucharzy, łączyli wszystkie przygotowane składniki , efektem czego była przepyszna pizza. Z kolei na warsztatach cukierniczych nie brakowało pyszności.  Jak na tłusty czwartek przystało mali cukiernicy przygotowali tradycyjne faworki i nieco nowoczesną wersję oponek. Zaangażowanie najmłodszych przerosło oczekiwania organizatorów, a pyszności tak jak szybko zostały przygotowane, równie szybko znikły z talerzy.

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym cieszą się dużym zainteresowaniem przygotowywanych spotkań. Jak wspominają pomimo końca ferii zimowych, to nie koniec atrakcji dla dzieci, bo w zanadrzu mają kilka pomysłów na kolejne atrakcje, o których dowiecie się na profilu Facebook Koła Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
25.02.2022
Data publikacji
25.02.2022
Data modyfikacji
25.02.2022