Rozpoczął się EtnoLas – I Festiwal Kultury Lasowiackiej. Dziewięciodniowy festiwal oferuje blisko 50 wydarzeń, na których każdy może zasmakować lasowiackiej kultury.

Festiwal Kultury Lasowiackiej to nowy Festiwal, w ramach którego możemy nauczyć się m.in. lasowiackich tańców, gwary czy wyplatania z wikliny.

Już w sobotę 21.08.2021r. rozpoczęto Festwial w Kolbuszowej. Na Dniach Kultury Lasowiackiej w Skansenie  nie zabrakło baranowskich Lasowiaczek, które  prezentowały wycinankę lasowaiacką. Opowiadały gawędy czyli „Łopowiodki lasowiackie i śpiwały lasowiackie śpiwki”.

Duże zainteresowanie, zwłaszcza u dzieci budziły Wycinanki, które chętnie same robiły i zabierały ze sobą na pamiątkę spotkania. Turyści równie chętnie słuchali historyjek opowiadanych przez Lasowiaczki i śpiewanych piosenek.

Wczoraj, Festiwal gościł w czterech miejscach, m.in. w Porębach Dymarskich gdzie o godz. 18.00 odbyła się msza święta, na której Lasowaczki zagwarantowały piękną oprawę muzyczną.

Już niebawem Festiwal Zagości również w Baranowie Sandomierskim. W piątek, 27.08 na baranowskim Zamku będzie królować kultura Lasowiacka! Ciekawy program z pewnością zachęci Państwa do udziału w tym wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o festiwalu znajdziecie Państwo na stronie : https://podkarpackie.travel/pl/etnolas-i-festiwal-kultury-lasowiackiej

Szczegółowy program na plakacie poniżej.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
25.08.2021
Data publikacji
25.08.2021
Data modyfikacji
25.08.2021