3 czerwca 2021 roku Koło Gospodyń Wiejskich charytatywnie zorganizowało dla dzieci miłe spotkanie na placu zabaw w Kaczkach. Panie z Koła wykorzystały w tym celu namiot, wyposażenie oraz maszynę do robienia waty cukrowej, które zakupiły z dotacji ARiMR.

Ze względu na stan epidemiologiczny i obostrzenia jakie panowały Koło Gospodyń Wiejskich w Kaczakach nie planowało nic dla dzieci z okazji ich święta. Pomysł poddała członkini koła Pani Magdalena Kolano, gdy przed pierwszym czerwca obostrzenia zostały poluzowane. Jak wspominają organizatorki ,,nie było czasu na organizowanie uroczystego Dnia Dziecka. Postanowiłyśmy jednak że coś nie coś zorganizujemy”.

Efektem tego pomysłu, była organizacja spotkania w dniu 3 czerwca 2021r.przy placu zabaw, gdzie znajduje się wiele atrakcji: huśtawki, zjeżdżalnie i siłownia. Spotkanie zaplanowano na godzinę 14:00, ale już dużo wcześniej dzieci wraz z rodzicami przybyli na miejsce spotkania, aby razem spędzić czas. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a atrakcje przygotowane przez KGW zachwyciły najmłodszych uczestników. W sumie z atrakcji korzystało  około 30 dzieci w różnym wieku.

Warto wspomnieć, że KGW Kaczaki co roku pisze wnioski o dotacje z ARiMR i dzięki pozyskiwanym środkom możliwa jest organizacja właśnie takich imprez. Przewodnicząca Barbara Dul wspomina: Wcześniej zakupiliśmy namiot, rozkładany stół i krzesła. Nie miałyśmy okazji, aby go wykorzystać. Był używany tylko jeden raz, gdy przez naszą parafię przejeżdżał rajd rowerowy z Biskupem na czele i wówczas gościliśmy pielgrzymów ciastami, które piekły panie z koła. Zakupiona została również maszyna do robienia waty cukrowej i właśnie ją chciałyśmy wypróbować. Dzieci stały w kolejce życząc sobie jedni dużą inni małą, białą lub kolorową watę cukrową, a nawet próbowały same ją robić. Oprócz waty cukrowej, dużym powodzeniem cieszyły się  darmowe słodycze.

Koło Gospodyń Wiejskich w Kaczakach pragnie podziękować osobom zaangażowanym w to spotkanie, zasponsorowanie słodyczy, pomoc przy rozłożeniu namiotu oraz udostępnienie prądu. To dzięki nim dzieci mile spędziły czwartkowe popołudnie przy muzyce, słodyczach i wacie cukrowej. Piękny czerwcowy dzień był wspaniałą okazją do świętowania Dnia Dziecka! Mamy nadzieję, że było to spotkanie, które dzieci będą mile wspominać. Uśmiechnięte buzie najmłodszych mieszkańców nagrodziły Panie z KGW w podziękowaniu za zorganizowanie ich święta!

To nie koniec atrakcji dla dzieci w tym sołectwie, bo organizatorzy deklarują, że  zorganizują kolejne spotkania dla najmłodszych mieszkańców.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
11.06.2021
Data publikacji
11.06.2021
Data modyfikacji
11.06.2021