19 kwietnia 2023r. w Gminnym Centrum Kultury w Grębowie odbyły się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele Gminy Baranów Sandomierski, którzy będą reprezentować naszą Gminę podczas eliminacji wojewódzkich.

W eliminacjach powiatowych Turnieju wzięło udział 34 uczestników w tym 9  z naszej Gminy, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji gminnych. Turniej składał się z dwóch części. W części pierwszej wszyscy uczestnicy pisali test zawierający 30 pytań. Do eliminacji ustnych zakwalifikowało się po trzech zawodników z każdej grupy wiekowej. Uczestnicy odpowiadali na wylosowane przez siebie zestawy pytań w danej grupie wiekowej, przed komisją sędziowską.

Z dumą i satysfakcją informujemy, że wśród zwycięzców znaleźli się przedstawiciele naszej Gminy, którzy wykazali się znakomitą znajomością przepisów pożarowych oraz wiedzą na temat techniki pożarniczej.  Bezkonkurencyjni w swojej grupie wiekowej okazali się:

  • Tobiasz Guła – I miejsce w grupie I  (Szkoła Podstawowa w Woli Baranowskiej)
  • Maja Walczyk – I miejsce w grupie II (Szkoła Podstawowa w Skopaniu)

Warto dodać, iż wśród laureatów znalazł się również reprezentujący Gminę Baranów Sandomierski Oliwier Mrozik, który zajął III miejsce w grupie I(Szkoła Filialna w Durdach).

Zwycięzcy nagrodzeni zostali okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczył Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Daniel Myszka.

Laureaci eliminacji powiatowych już 19 maja 2023r. będą reprezentować Gminę Baranów Sandomierski podczas eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’ 2023.

Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!

Zdjęcia: Komenda Miejska PSP w Tarnobrzegu/archiwum prywatne

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
20.04.2023
Data publikacji
20.04.2023
Data modyfikacji
20.04.2023