Serdecznie zachęcamy mieszkańców Miasta i Gminy Baranów Sandomierski do  udziału w ciekawych projektach, realizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym. Te inicjatywy są nie tylko interesujące, ale także mają ogromne znaczenie dla kultury naszego regionu.

Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym od początku czerwca rozpoczęło realizację dwóch inicjatyw realizowanych w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: „Fundacja Przestrzeń Lokalna”, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”.

Projekt pn. ,, Nadwiślański przysmak – poznaj regionalne potrawy” ma na celu ukazanie, tego co najlepsze w polskich, tradycyjnych przysmakach. Przygotowane potrawy członkinie zaprezentują na Ogólnopolskich Targach NGO w Kielcach. Ich smak, zapach, a także ekspozycja przyciągnie z pewnością wielu sympatyków. Nie zapomnijmy, że zakupione w ramach projektu materiały promocyjne i wyposażenie pozwolą na dalszy rozwój Koła.  Projekt zostanie zrealizowany w czerwcu i lipcu 2023r.

Projekt pn. ,, Z tradycją za pan brat!” zostanie zrealizowany w miesiącach: czerwiec- październik. Wiodącym tematem inicjatywy jest rozwój kultury ludowej i podejmowanie działa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. W ramach inicjatywy zostaną zorganizowane warsztaty i spotkania podczas których uczestnicy będą mogli pogłębić swoją wiedzę m.in. kulinarną. Ponadto zaplanowano podsumowanie inicjatywy podczas Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich, gdzie uczestnic będą mogli  zasmakować lokalnych produktów i skorzystać z bogatej oferty wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Szczegóły dot. realizowanych inicjatyw znajdziecie Państwo na portalu społecznościowym Koła Gospodyń Wiejskich w  Dymitrowie Małym.  

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
26.06.2023
Data publikacji
26.06.2023
Data modyfikacji
26.06.2023